Today's Zaman

Today's Zaman, Türkiye'de İngilizce yayımlanan günlük gazete. 16 Ocak 2007 günü ilk baskısı yayımlanan Today's Zaman, içerik alanında Amerikan The Washington Post gazetesiyle iş birliği yapıyordu.[2]

Today's Zaman
Tür Günlük gazete
Sahibi Feza Gazetecilik
Fiyatı 1,5 TL
Kuruluş tarihi 2007
Dil İngilizce
Son yayım tarihi 2016
Genel merkez Fevzi Çakmak Mah. A. Taner Kışlalı Cad. No:6 34194 Bahçelievler, İstanbul, Türkiye
Tiraj 6.605
(7 Eylül - 13 Eylül 2015 [1]
Resmî site Today's Zaman

Kuruculuğunu yaptığı gazetenin aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenen gazeteci yazar Bülent Keneş, bu görevi 2015 yılının Ekim ayına kadar devam ettirdi. Bu tarihten sonra görevini gazeteci Sevgi Akarçeşme'ye devretti. Akarçeşme, Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni olarak 3 Mayıs 2016 tarihine kadar görevinin başında kaldı. Dönemin Hükûmeti tarafından Feza Medya grubuna kayyım atanması üzerine, Akarçeşme görevinden uzaklaştırıldı ve Türkiye'den ayrılma kararı aldı. Kayyım atanmadan önce, gazetenin Ankara temsilciliğini Abdullah Bozkurt üstlenmekte idi. Gazete, Fethullah Gülen'e yakınlığı ile bilinen Zaman gazetesi ile aynı merkezden yayımlanmakta idi. Gazetenin kadrosunda 40'a yakın yazar bulunmakta idi. Feza Medya grubuna kayyım atanması sonrasında, gazetenin internet sitesi kapatılmış ve baskısı durdurulmuştur.

Today's Zaman, Pazar günleri Sunday's Zaman adıyla yayımlanmaktaydı ve bu gazetenin Managing Editörlük görevlerini Arslan Ayan ve Furkan Demirdöven üstlenmekte idi.

Başlıca yazar kadrosu

Today's Zaman İnternet Sitesi

Ekleri

Türkiye'de çıkan İngilizce gazeteler

Kaynakça

  1. "7 Eylül 2015-13 Eylül 2015 Haftaları Arası Tiraj Tablosu". Medyatava.net. 29 Haziran 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Eylül 2015.
  2. "Erdoğan: 'Today's Zaman Türkiye ve dünya arasında köprü kuracak'". Zaman Gazetesi. 15 Ocak 2007.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.