The Hoover Company

The Hoover Company, ABD'de Ohio'da kurulmuş bir elektrikli süpürge şirketidir.[1] Ayrıca Birleşik Krallık'ta büyük bir üs kurdu; ve çoğunlukla 20. yüzyılda, elektrikli süpürge endüstrisine, Hoover marka isminin Birleşik Krallık ve İrlanda'daki elektrikli süpürgeler ve vakumlama ile eşanlamlı hale geldiği noktaya kadar hakim oldu. Hoover Whirlpool Corporation'ın bir parçasıydı, ancak 2006 yılında Çinli çokuluslu Techtronic Industries'e 107 milyon dolara satıldı.[2]

The Hoover Company
Tip Yan kuruluş
Endüstri Beyaz eşya
Elektronik
Kuruluş 1908
Genel merkezi Kuzey Karolina, ,
Website hoover.com

Zemin bakım ürünleri üretmenin yanı sıra Hoover, özellikle İngiltere ve İrlanda'daki çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makineleri ile tanınan, Avrupa'da ikonik bir ev aletleri markasıydı ve Avrupa'nın birçok bölgesinde önemli satışlar gerçekleştirdi. Bugün, Hoover Europe markası, Candy Group'a ait marka portföyünün bir parçası olarak, birçok ülkede Avrupa beyaz eşya ve zemin bakım sektörlerinde önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

Bir sonraki bölümde ele alınan davadan beri, Hoover İngiltere ve ABD'deki hakim konumunu kaybetti ve şimdi birçok markanın güçlü rekabetiyle karşı karşıya kaldı.[3]

Amerika Birleşik Devletleri'nde Hoover'ın ilk rakipleri Royal, Dirt Devil, Oreck ve Vax (Hong Kong merkezli Techtronic Industries'e aittir); Kirby Company; Rexair; Eureka; Dyson; Electrolux; Panasonic; Bissell; ve Kenmore (ağırlıklı olarak Panasonic ve Sanyo tarafından üretilen Amerikan mağaza zinciri Sears'ın ev markası) gibi markalardır.

Kaynakça

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.