John Inglis and Company

John Inglis and Company (şimdi Whirlpool Canada) Whirlpool Corporation'a ait olan, II. Dünya Savaşı döneminde Birleşik Krallık ve İngiliz Milletler Topluluğu askeri güçleri için silah üreten bir Kanada firmasıydı ve daha sonra büyük bir cihaz şirketi haline geldi. Whirlpool Corporation, 1987 yılında Inglis'in çoğunluk hissesini satın aldı ve şirketin adını 2001 yılında Whirlpool Kanada olarak değiştirdi. "Inglis" şu anda Whirlpool'un öncelikli olarak Kanada'da pazarlanan bir ev aletleri markasıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nde Inglis cihazları Best Buy mağazalarında satılmaktadır.

John Inglis and Company
Tip Yan kuruluş
Endüstri Beyaz eşya
Elektronik
Kuruluş 1859
Genel merkezi
Website inglis.ca

Tarih

Şirket köklerini Dundas, Ontario'tan John Inglis'e kadar takip ediyor. 27 Temmuz 1859'da Francis Evatt ve Thomas Mair, Ontario, Guelph'da bir makine fabrikası olan Mair, Inglis ve Evatt'ı grist ve un değirmenleri için makineler üreterek kurdu. 1864'te makinelere güç sağlamak için bir buhar makinesi eklediler. 1864'ten sonra bir süre sonra Daniel Hunter, Thomas Mair'in yerini aldı ve şirketin adı Inglis ve Hunter olarak değiştirildi.[1]

Kaynakça

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.