Kantonca Vikipedi

Kantonca Vikipedi (Kantonca: 粤文維基百科), Vikipedi'nin Kantonca sürümüdür. 25 Mart 2006'da başlatıldı, ve 27 Mart 2008 itibarıyla, 7.680 maddeye, 4.915 kullanıcıya ve 11 yöneticiye sahip olmaktadır[1]; madde sayısına göre, 86. en büyük Vikipedi sürümüdür[2].

Küçük bir toplum olarak, ilk günlerinden itibaren Kantonca Vikipedistler, varsayılanca İngilizce Vikipedi'nin politikaları, yönergeleri ve gelenekleri ile uymaya karar verdiler. Bu fikir birliği, Kantonca Vikipedisi'ne istikrar getirdi, ve böylece Kantonca Vikipedistler çabalarını sadece içeriğinin üzerine yoğunlaşmaları gerekiyor.

Kantonca, kendi Vikipedi sürümüne sahip olan Çin bölgesel dillerinden biridir; diğerleri Min-Nan Vikipedi (zh-min-nan:), Min-Dong Vikipedi (cdo:), Wu Vikipedi (wuu:) ve Hakka Vikipedi (hak:). Ayrıca Çin dillerinde olan Vikipedi sürümlerin arasında (Klasik Çince Vikipedi dahil), Çince Vikipedisi'nden sonra ikinci en büyük sürümüdür.

Dipnot

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.