Danca Vikipedi

Danca Vikipedi (Danca: Dansk Wikipedia) Vikipedi'nin Danca sürümüdür. 6 Şubat 2021 tarihi itibarıyla, Danca Vikipedi'nin 264.650 maddesi, 396.832 kullanıcısı ve 24 hizmetlisi bulunmaktadır; madde sayısına göre, 39. en büyük Vikipedi sürümüdür[1]. Danca, İsveççe ve Norveççe ile karşılıklı anlaşabildiği için, Danca sitenin yöneticileri Wikimedia Meta-Wiki sitenin Skanwiki bölümünde İsveççe ve Norveççe yöneticileri ile iş birliği yaparlar.

Danca Vikipedi
URL
Ticari? Hayır
Site türü İnternet ansiklopedisi
Kayıt İsteğe bağlı
Kullanılabilir dil(ler) Danca
Sahip Wikimedia Foundation

Özellikler

  • Âdil kullanım yok. Dan Vikipedisi âdil kullanım kuralları geçerli değildir. Bu Vikipedide kullanılacak bütün resimlerin (Vikipedi logoları dâhil hariç) özgür bir lisansla kullanılması gerekmektedir.
  • Dosya yüklemesi: Dan Vikipedisi'ne yüklenilen dosyalar bir hafta içerisinde bir maddede kullanılması gerekmektedir, yoksa silinmek için listelenir. Bu kural, yerel yüklemeleri azaltmak amacıyla uygulanmıştır, çünkü Danca Vikipedisi'ndeki her resim, Commons'un kriterlerini karşılamak zorundadır. Böylece Commons'a dosya yüklenilmesi teşvik edilmektedir.
Danca Vikipedisi'nin haftanın maddesi simgesi.
  • Madde değerlendirmesi: Dan Vikipedisi henüz Türkçe Vikipedi'nin seçkin maddeler özelliğini gibi değerlendirmelere sahip değildir. Danca Vikipedisi'nin en yüksek değerlendirmesi <<>>'dır (yani Danca Vikipedi'nin kaliteli maddeleri'nin eşdeğeri).
  • Haftanın maddesi: (haftanın maddesi) bir hafta süresince Danca Vikipedisi'nin ana sayfasında yayınlanmaktadır. Bu madde oylama yoluyla seçilmekte ve kullanıcıların maddenin ana sayfada yayınlanmasından önce maddeyi geliştirmesi teşvik edilmektedir.

Ayrıca bakınız

Dipnot

  1. Vikipedi:Toplam madde sayılarına göre Vikipediler

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.