İzlandaca Vikipedi

İzlandaca Vikipedi (İzlandaca: Wikipedia á íslensku), Vikipedi'nin İzlandaca sürümüdür. İzlandaca sürümü 5 Aralık 2003'te başlatıldı, ve 25 Mayıs 2008 itibarıyla 21.501 maddeye, 2.838 kullanıcıya ve 22 yöneticiye sahip olmaktadır[1]; madde sayısına göre, 52. en büyük Vikipedi sürümüdür[2].

İzlandaca Vikipedi'nin ana odağı, bir sürü taslaklarının oluşturulması değil, henüz var olan maddelerinin geliştirilmesidir; böylece çok önemli konularının hakkında maddeleri yok, ama aynı zamanda (diğer Vikipedi sürümlerine göre) çok az taslak maddeye sahip olmaktadır. Mayıs 2008 tarihinde, hâla daha her Vikipedi'de olması gereken maddelere sahip değildir[3]. İzlandaca Vikipedisi'nin en zengin içerikli konusu felsefedir[4].

Dipnot

  1. is:Kerfissíða:Tölfræði
  2. Vikipedi:Toplam madde sayılarına göre Vikipediler
  3. is:Wikipedia:Greinar sem ættu að vera til en eru það ekki ← Bu sayfa hangi olması gereken maddeler İzlandaca Vikipedisi'nde var olmadığını belirtiyor.
  4. is:Heimspeki ve is:Gátt:Heimspeki'ye bakınız.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.