Google Play Filmler ve TV

Google Play Filmler ve TV (İngilizce:Google Play Movies & TV) Android işletim sistemi için Google tarafından işletilen bir çevrimiçi Video on demand Filmler ve TV hizmetidir. Google Play hizmetine dahildir. Filmler ve televizyon şovları, Google Play web sitesinde veya Chrome, Android, iOS ve Roku cihazları için kullanılabilen Google Play Filmler ve TV uygulaması üzerinden görülebilir. Bazı başlıklar yalnızca kiralamak veya satın almak için kullanılabilirken bazıları hem ikisi aracılığıyla kullanılabilir.[1] Alternatif olarak, kullanıcılar çevrimdışı görüntüleme için filmleri ve TV şovlarını indirebilir ve bunları daha sonra mobil uygulamayı kullanarak görüntüleyebilirler. İndirilen dosyalar beş cihazla sınırlıdır ve beş cihaz indirildikten sonra yerel olarak ek bir cihazda senkronize etmek için silinmelidir.

Google Play Filmler ve TV 2012-2014 ve 2014-2016 logosu
Google Play Filmler ve TV
Geliştirici(ler) Google
İlk yayınlanma 2012) (2012)
Güncel sürüm 4.17.68 / 27 Ocak 2020) (2020-01-27)
İşletim sistemi Android (işletim sistemi), iOS, Roku, Web
Tür Çevrimiçi dağıtım
Lisans Ücretsiz yazılım
Resmî sitesi Sitesi

Özellikleri

Google Play Filmler ve TV'de, komedi, drama, animasyon, aksiyon ve belgesel dahil olmak üzere HD'de bulunan binlerce film ve televizyon şovu bulunmaktadır.[2] Filmler, Google Play web sitesinde veya bir Android cihazdaki bir uygulama aracılığıyla kiralanabilir veya satın alınabilir ve izlenebilir. Hizmetin ortakları dünya çapında NBC Universal, Paramount Pictures Corporation, Sony Pictures Entertainment, Metro-Goldwyn-Mayer, 20th Century Fox, Disney gibi şirketler, ayrıca başka ülkelerdeki şirketlerdir. Bazı başlıklar yalnızca kiralık olarak, bazıları sadece satın alma için, diğerleri kiralama ve satın alım için sunuluyor. TV şovları bölüm veya sezon kadar satın alınabilir, ancak kiralanamaz. Alternatif olarak, kullanıcılar çevrimdışı görüntüleme için filmleri ve TV şovlarını indirebilir ve daha sonra bunları Google Play Film uygulaması kullanarak görüntüleyebilirler. 2016 itibarıyla, desteklenen biçimler Gelişmiş çözünürlüklü televizyon (EDTV – 480p), Yüksek çözünürlüklü video (720p – 1080p) ve Ultra yüksek çözünürlüklü televizyondur (Ultra HD 4K).[3][4]

Google Play Filmler ve TV içeriği aşağıdaki cihazlarda kullanılabilir:

 • Roku
 • Android TV
 • LG Smart TV
 • Samsung Smart TV
  • 2016 ve sonrası, yalnızca Google Play Filmler uygulamasını kullanabilir
  • 2015 ve daha büyük kullanıcılar YouTube uygulamasını kullanabilir ve Kitaplığa ve ardından Satın Almalar'a gidebilir

Google Play, televizyon dizisi ve film kiralama için erişim için 30 günlük bir aralık sunmaktadır. Bir kullanıcı bir videoyu izlemeye başladıktan sonra, izlemeyi tamamlamak için kullanılacak pencere yalnızca 48 saatle sınırlıdır. Filmler 70 ülkede mevcuttur.[5][5][6] TV şovları yalnızca Avustralya, Avusturya, Kanada, Fransa, Almanya, Japonya, ABD ve İngiltere'de mevcuttur.

Kaynakça

 1. "Google Play Movies and TV Review: Google Does Streaming". 14 Nisan 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2020.
 2. "Google Play Filmler Kullanımı - Mobil Teknoloji Haberleri, Telefon Özellikleri ve İnceleme". 12 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2020.
 3. "Arşivlenmiş kopya". 20 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Aralık 2016.
 4. "Google Play Filmleri Artık 4K". 23 Kasım 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2020.
 5. "Google Play Filmler Türkiye'de kullanıma açıldı". 31 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 25 Haziran 2020.
 6. http://www.haberturk.com/ekonomi/teknoloji/haber/1217935-google-play-filmler-turkiyede-hizmete-sunuldu

Dış bağlantılar

Ayrıca bakınız

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.