Working Title Films

Working Title Films, merkezi Londra'da bulunan ve Universal Studios'a ait olan bir İngiliz film yapım şirketi. Şirket uzun metrajlı filmler ve çeşitli televizyon yapımları üretir. 1983 yılında Tim Bevan ve Sarah Radclyffe tarafından kurulmuştur. Günümüzde Eric Fellner ve Bevan şirketin eşbaşkanlarıdır.

Working Title Films
Tip Yan kuruluş
Endüstri Film üretimi
Kurucu Tim Bevan 
Genel merkezi ,
Kilit kişiler Tim Bevan
Sarah Radclyffe
Eric Fellner
Liza Chasin
Debra Hayward
Natascha Wharton
Bölümleri WT2 Productions
Working Title Television
Sahibi NBC Universal
(Comcast)
Website Resmî site

1992 yılında PolyGram, şirketin kurumsal destekçisi oldu. Radclyffe, Working Title'dan ayrıldı; bir dost bağımsız film yapımcısı olan Eric Fellner şirkete katıldı.[1] Şirket, PolyGram'ın Londra merkezli prodüksiyon şirketi PolyGram Filmed Entertainment için çeşitli filmler üretti. Bir İngiliz-Hollandalı film stüdyosu olan PolyGram Films büyük bir Hollywood rakibi oldu. 1999 yılında PolyGram Films ve Working Title, Universal Studios'a satıldı.[2]

Kaynakça

  1. Higgins, Charlotte (16 Nisan 2005). "Interview: Eric Fellner and Tim Bevan, co-chairmen Working Title Films". Londra: The Guardian. 30 Ocak 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Şubat 2016.
  2. "Working Title – Skillset". The Guardian. 13 Ocak 2013 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 4 Şubat 2016.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.