Who See

Who See ya da bilinen bir diğer ismi ile Who See Klapa, Kotor Körfezi kökenli Karadağlı hip hop ikilisi. Üyeleri Kotor şehrinden Dejan Dedović ve Herceg Novi şehrinden Mario Đorđević'tir. Grup 2000'li yılların başlarında, "Dim po dim" (Puf ve puf) isimli ilk demolarını kaydederken kurulmuştur. 2007 yılında grup, "Sviranje kupcu" isimli çıkış albümünü yayınlamıştır. Albümdeki konuklar arasında Bad Copy, Škabo, Nemanja Kojić, Eyesburn ve yapımcı Rhino da bulunmaktadır. Rhino, albümdeki bazı şarkıları yazmış ve tüm parçaların yapımcılığını üstlenmiştir.

Who See
Genel bilgiler
Başladığı yer Kotor Körfezi, Karadağ
Tarzlar Hip-hop, yeraltı hip-hop
Etkin yıllar 2002-günümüz
Müzik şirketi Prohibicija
İlişkili hareketler Bokeška Brigada
Üyeler (Dedduh) Dejan Dedović
(Noyz) Mario Đorđević

Who See, Ajs Nigrutin ve Prti Bee Gee'nin "Pozovite neke drolje" (Bazı fahişelere davet) isimli hip-hop şarkısında konuk olarak yer almıştır. Grup, Haziran 2008'de Bad Copy'nin Belgrad konserinin açılışında sahne almıştır. Onlar, Bokeška Brigada (Boka Tugayı) isimli büyük hip-hop grubunun kurucu üyelerindendir. Grup, MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2012'de "Balkanların En İyi Sanatçısı" kategorisinde birinci olmuştur.

Who See, İsveç'in Malmö şehrinde gerçekleştirilecek 2013 Eurovision Şarkı Yarışması'nda KaradağNina Žižić ile birlikte "Igranka" adlı şarkıyla temsil etmişlerdir.[1]

Kaynakça

  1. Fisher, Luke (20 Aralık 2012). "Montenegro: Hip-Hop Act for 2013". 14 Mart 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 Aralık 2012.
Önce gelen:
"Euro Neuro"
Rambo Amadeus
Eurovision Şarkı Yarışması'nda Karadağ
2013
Sonra gelen:
"Moj svijet"
Sergej Ćetković
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.