Türk Deniz Kuvvetleri savaş gemileri listesi
Türk Deniz Kuvvetlerinde aktif olarak görev yapmış ve yapmakta olan gemilerin ve teknelerin listesidir.
Savaş gemileri listesi
Sınıf | Resim | Gemi | Ağırlık | Not | |
---|---|---|---|---|---|
Fırkateynler (16) | |||||
Gabya sınıfı | TCG Gaziantep (F-490) TCG Giresun (F-491) TCG Gemlik (F-492) TCG Gelibolu (F-493) TCG Gökçeada (F-494) TCG Gediz (F-495) TCG Gökova (F-496) TCG Göksu (F-497) |
4100 ton | Eski Oliver Hazard Perry-sınıfı fırkateynler | ||
Barbaros sınıfı | TCG Barbaros (F-244) TCG Oruçreis (F-245) TCG Salihreis (F-246) TCG Kemalreis (F-247) |
3300 ton | |||
Yavuz sınıfı | TCG Yavuz (F-240) TCG Turgutreis (F-241) TCG Fatih (F-242) TCG Yıldırım (F-243) |
3000 ton | |||
Korvetler (10) | |||||
Ada sınıfı | TCG Heybeliada (F-511) TCG Büyükada (F-512) TCG Burgazada (F-513) |
2300 ton | |||
Burak sınıfı | TCG Bozcaada (F-500) TCG Bodrum (F-501) TCG Bandırma (F-502) TCG Beykoz (F-503) TCG Bartın (F-504) TCG Bafra (F-505) |
1300 ton | TCG Beykoz-Eski D'Estienne d'Orves sınıfı fırkateyn | ||
Denizaltılar (12) | |||||
Ay sınıfı 209/1200 | TCG Batıray (S-349) TCG Yıldıray (S-350) TCG Doğanay (S-351) TCG Dolunay (S-352) |
1600 ton | |||
Preveze sınıfı 209T1/1400 | TCG Preveze (S-353) TCG Sakarya (S-354) TCG 18 Mart (S-355) TCG Anafartalar (S-356) |
1800 ton | |||
Gür sınıfı 209T2/1400 | TCG Gür (S-357) TCG Çanakkale (S-358) TCG Burakreis (S-359) TCG I. İnönü (S-360) |
1800 ton | |||
Hücumbotlar (18) | |||||
Kılıç sınıfı | TCG Kılıç (P-330) TCG Kalkan (P-331) TCG Mızrak (P-332) TCG Tufan (P-333) TCG Meltem (P-334) TCG İmbat (P-335) TCG Zıpkın (P-336) TCG Atak (P-337) TCG Bora (P-338) |
550 ton | |||
Yıldız sınıfı | TCG Yıldız (P-348) TCG Karayel (P-349) |
430 ton | |||
Doğan sınıfı | TCG Doğan (P-340) TCG Martı (P-341) TCG Tayfun (P-342) TCG Volkan (P-343) |
430 ton | |||
Rüzgar sınıfı | TCG Poyraz (P-345) TCG Gurbet (P-346) TCG Fırtına (P-347) |
410 ton | |||
Karakol gemileri (16) | |||||
Tuzla sınıfı | TCG Tuzla (P-1200) TCG Karaburun (P-1201) TCG Köyceğiz (P-1202) TCG Kumkale (P-1203) TCG Tarsus (P-1204) TCG Karabiga (P-1205) TCG Karşıyaka (P-1206) TCG Tekirdağ (P-1207) TCG Kaş (P-1208) TCG Kilimli (P-1209) TCG Türkeli (P-1210) TCG Taşucu (P-1211) TCG Karataş (P-1212) TCG Karpaz (P-1213) TCG Kdz.Ereğli (P-1214) TCG Kuşadası (P-1215) |
400 ton | |||
Mayın tarama gemileri (11) | |||||
Aydın sınıfı | TCG Alanya (M-265) TCG Amasra (M-266) TCG Ayvalık (M-267) TCG Akçakoca (M-268) TCG Anamur (M-269) TCG Akçay (M-270) |
657 ton | |||
Engin sınıfı | TCG Edincik (M-260) TCG Edremit (M-261) TCG Enez (M-262) TCG Erdek (M-263) TCG Erdemli (M-264) |
510 ton | Eski Circe sınıfı mayın gemisi | ||
Amfibik hücum gemileri (33) | |||||
Bayraktar sınıfı | TCG Bayraktar (L-402) TCG Sancaktar (L-403) |
7254 ton | |||
Osman Gazi sınıfı | TCG Osman Gazi (NL-125) | 3700 ton | |||
Bey sınıfı | TCG Sarucabey (NL-123) TCG Karamürsel (NL-124) |
2600 ton | |||
130 sınıfı | TCG TCG Ç-132 (Ç-132) TCG TCG Ç-138 (Ç-138) |
600 ton | Eski Engin de débarquement d'infanterie et de chars | ||
140 sınıfı | TCG TCG Ç-140 (Ç-140) TCG TCG Ç-141 (Ç-141) TCG TCG Ç-142 (Ç-142) TCG TCG Ç-143 (Ç-143) TCG TCG Ç-144 (Ç-144) TCG TCG Ç-145 (Ç-145) TCG TCG Ç-146 (Ç-146) TCG TCG Ç-147 (Ç-147) TCG TCG Ç-148 (Ç-148) TCG TCG Ç-149 (Ç-149) |
600 ton | |||
150 sınıfı | TCG TCG Ç-150 (Ç-150) TCG TCG Ç-151 (Ç-151) TCG TCG Ç-152 (Ç-152) TCG TCG Ç-153 (Ç-153) TCG TCG Ç-154 (Ç-154) TCG TCG Ç-155 (Ç-155) TCG TCG Ç-156 (Ç-156) TCG TCG Ç-157 (Ç-157) TCG TCG Ç-158 (Ç-158) |
600 ton | |||
320 sınıfı | TCG TCG Ç-321 (Ç-321) TCG TCG Ç-322 (Ç-322) TCG TCG Ç-324 (Ç-324) TCG TCG Ç-326 (Ç-326) TCG TCG Ç-327 (Ç-327) TCG TCG Ç-329 (Ç-329) TCG TCG Ç-330 (Ç-330) TCG TCG Ç-331 (Ç-331) |
113 ton | Eski LCM8 sınıfı |
Kruvazörler
Korumalı kruvazörler
Torpido kruvazörleri
Muhripler
- Samsun sınıfı ( Durandal sınıfı)
- Muavenet-i Milliye sınıfı ( S165 sınıfı torpidobotu)
- Kocatepe sınıfı
- Kocatepe
- Adatepe
- Tınaztepe sınıfı
- Tınaztepe
- Zafer
- Gleaves sınıfı
- TCG Gaziantep (D-344) eski USS Lansdowne (DD-486)
- TCG Giresun (D-345) eski USS McCalla (DD-488)
- TCG Gelibolu (D-346) eski USS Buchanan (DD-484)
- TCG Gemlik (D-347) eski USS Lardner (DD-487)
- M sınıfı
- TCG Alp Alslan (D-348) eski HMS Marne (G35)
- TCG Mareşal Fevzi Çakmak (D-349) eski HMS Meteor (G73)
- TCG Kılıç Ali Paşa (D-350) eski HMS Matchless (G52)
- TCG Piyale Paşa (D-351) eski HMS Milne (G14)
- O sınıfı
- TCG Gayret eskı HMS Oribi (G66)
- Fletcher sınıfı
- TCG İstanbul (D-340) eski USS Clarence K. Bronson (DD-668)
- TCG İzmir (D-341) eski USS Van Valkenburgh (DD-656)
- TCG İzmit (D-342) eski USS Cogswell (DD-651)
- TCG İskenderun (D-343) eski USS Boyd (DD-544)
- TCG İçel (D-344) eski USS Preston (DD-795)
- Robert H. Smith sınıfı (Allen M. Sumner sınıfı)
- TCG Zafer (D-356) eski USS Hugh Purvis (DD-709)
- TCG Muavenet (DM-357) eski USS Gwin (DM-33)
- Gearing sınıfı
- TCG Yücetepe (D-345) eski USS Orleck (DD-886)
- TCG Savaştepe (D-348) eski USS Meredith (DD-890)
- TCG Kılıç Ali Paşa (D-349) eski USS Robert H. MacCard (DD-822)
- TCG Piyale Paşa (D-350) eski USS Fiske (DD-842)
- TCG Mareşal Fevzi Çakmak (D-351) eski USS Charles H. Roan (DD-853)
- TCG Gayret (D-352) eski USS Eversole (DD-789)
- TCG Adatepe (D-353) eski USS Forrest Royal (DD-872)
- TCG Kocatepe (D-354) eski USS Harwood (DD-861)
- TCG Tınaztepe (D-355) eski USS Keppler (DD-765)
- Carpenter sınıfı (Gearing sınıfı)
- TCG Alçıtepe (D-346) eski USS Robert A. Owens (DD-827)
- TCG Anıttepe (D-347) eski USS Carpenter (DD-825)
- Berk sınıfı ( Claud Jones sınıfı)
- TCG Berk (D-358)
- TCG Peyk (D-359)
Fırkateynler
- Gelibolu sınıfı fırkateyn ( Köln sınıfı: F120)
- TCG Gelibolu (D-360) eski Batı Almanya Karlsruhe (F 223)
- TCG Gemlik (I) (D-361) eski Batı Almanya Emden (F 221)
- TCG Gemlik (II) (D-361) eski Batı Almanya Braunschweig (F 225)
- Tepe sınıfı fırkateyn ( Knox sınıfı):
- TCG Muavenet (F-250) eski USS Capodanno (FF-1093)
- TCG Zafer (F-253) eski USS Thomas C. Hart (FF-1092)
- TCG Karadeniz (F-255) eski USS Donald B. Beary (FF-1085)
- TCG Adatepe (F-251) eski USS Fanning (FF-1076)
- TCG Kocatepe (F-252) eski USS Reasoner (FF-1063)
- TCG Trakya (F-254) eski USS McCandless (FF-1084)
- TCG Ege (F-256) eski USS Ainsworth (FF-1090)
- TCG Akdeniz (F-257) eski USS Bowen (FF-1079)
- Gabya sınıfı fırkateyn ( Oliver Hazard Perry sınıfı):
- TCG Gaziantep (F-490) eski USS Clifton Sprague (FFG-16)
- TCG Giresun (F-491) eski USS Antrim (FFG-20)
- TCG Gemlik (F-492) eski USS Flatley (FFG-21)
- TCG Gelibolu (F-493) eski USS Reid (FFG-30)
- TCG Gökçeada (F-494) eski USS Mahlon S. Tisdale(FFG-27)
- TCG Gediz (F-495) eski USS John A. Moore (FFG-19)
- TCG Gökova (F-496) eski USS Samuel Eliot Morison (FFG-13)
- TCG Göksu (F-497) eski USS Estocin (FFG-15)
- Yavuz sınıfı fırkateyn ( Blohm + Voss MEKO 200 TN):
- Barbaros sınıfı fırkateyn ( Blohm + Voss MEKO 200 TN II-A):
Korvetler
- Burak sınıfı korvet ( Classe d'Estienne d'Orves)
- TCG Bozcaada (F-500) eski Commandant de Pimodan (F787)
- TCG Bodrum (F-501) eski Drogou (F783)
- TCG Bandırma (F-502) eski Quartier-Maître Anquetil (F786)
- TCG Beykoz (F-503) eski D'Estienne d'Orves (F781)
- TCG Bartın (F-504) eski Amyot d'Inville (F782)
- TCG Bafra (F-505) eski Second-Maître Le Bihan (F788)
- Ada sınıfı korvet
- TCG Heybeliada (F-511)
- TCG Büyükada (F-512)
- TCG Burgazada (F-513)
- TCG Kınalıada F-514
Denizaltılar
- - UB -III, (U-Boot-Klasse UB):
- I. İnönü
- II. İnönü
- ( Monfalcone Tersanesi):
- Sakarya
- Dumlupınar
- Gür ( Cadiz Echevarrieta Tersanesi):
- Ay sınıfı ( Friedrich Krupp Germaniawerft):
- Reis sınıfı ( Oruç Reis sınıfı, Vickers-Armstrongs, Britanya):
- Oruçreis eski HMS P614
- Muratreis eski HMS P612
- Burakreis eski HMS P611
- Uluçalireis eski HMS P615
- Balao sınıfı:
- TCG I. İnönü (S-330) eski USS Brill (SS-330)
- TCG II. İnönü (S-331) eski USS Blueback (SS-326)
- TCG Sakarya (S-332) eski USS Boarfish (SS-327)
- TCG Çanakkale (S-333) eski USS Bumper (SS-333)
- TCG Gür (S-334) eski USS Chub (SS-329)
- TCG Preveze (S-340) eski USS Guitarro (SS-363)
- TCG Cerbe (S-341) eski USS Hammerhead (SS-364)
- TCG Dumlupınar (D-6) eski USS Blower (SS-325)
- TCG Turgutreis (S-342) eski USS Bergall (SS-320)
- TCG Dumlupınar (S-339) eski USS Caiman (SS-323)
- TCG Pirireis (S-343) eski USS Mapiro (SS-376)
- TCG Hızırreis (S-344) eski USS Mero (SS-378)
- TCG II. İnönü (S-333) eski USS Corporal (SS-346)
- TCG Çanakkale (S-341) eski USS Cobbler (SS-344)
- TCG Burakreis (S-335) eski USS Sea Fox (SS-402)
- TCG Muratreis (S-336) eski USS Razorback (SS-394)
- TCG Oruçreis (S-337) eski USS Pomfret (SS-391)
- TCG Preveze (S-345) eski USS Entemedor (SS-340)
- TCG I. İnönü (S-346) eski USS Threadfin (SS-410)
- Tench sınıfı (veya Permit sınıfı) GUPPY IIA Program
- Tang sınıfı
- Ay sınıfı denizaltı Howaldtswerke-Deutsche Werft Type 209/1200:
- Preveze sınıfı denizaltı Howaldtswerke-Deutsche Werft Type 209T1/1400:
- Gür sınıfı denizaltı Howaldtswerke-Deutsche Werft Type 209T2/1400:
- TCG Gür (S-357)
- TCG Çanakkale (S-358)
- TCG Burakreis (S-359)
- TCG I. İnönü (S-360)
Deniz sınır karakol gemileri ve hücumbotlar
- Trabzon sınıfı ( Bay sınıfı mayın tarama gemisi):
- TCG Trabzon (M-560) eski HMCS Gaspe (MCB 143)
- TCG Terme (M-531) eski HMCS Trinity (MCB 157)
- TCG Tirebolu (P-532) eski HMCS Comox (MCB 146)
- TCG Tekirdağ (A-601) eski HMCS Ungava (MCB 148)
- Hisar sınıfı karakol gemisi ( PC-1638 sınıfı):
- TCG Sultanhisar (P-111) eski USS PC-1638
- TCG Demirhisar (P-112) eski USS PC-1639
- TCG Yarhisar (P-113) eski USS PC-1640
- TCG Akhisar (P-114) eski USS PC-1641
- TCG Sivrihisar (P-115) eski USS PC-1642
- TCG Koçhisar (P-116) eski USS PC-1643
- AB-21 sınıfı avcı botu ( PGM-71 sınıfı):
- TCG AB-21 (P-121) eski USS PGM-104
- TCG AB-22 (P-122) eski USS PGM-105
- TCG AB-23 (P-123) eski USS PGM-106
- TCG AB-24 (P-124) eski USS PGM-108
- Kartal sınıfı hücumbot ( Zobel sınıfı, Klasse 142):
- TCG Denizkuşu (P-321)
- TCG Atmaca (P-322)
- TCG Şahin (P-323)
- TCG Kartal (P-324)
- TCG Meltem (P-325)
- TCG Pelikan (P-326)
- TCG Albatros (P-327)
- TCG Şimsek (P-328)
- TCG Kasırga (P-329)
- AB-25 sınıfı avcı botu (Türk tipi avcı botu):
- TCG AB-25 (P-125)
- TCG AB-26 (P-126)
- TCG AB-27 (P-127)
- TCG AB-28 (P-128)
- TCG AB-29 (P-129)
- TCG AB-30 (P-130)
- TCG AB-31 (P-131)
- TCG AB-32 (P-132)
- TCG AB-33 (P-133)
- TCG AB-34 (P-134)
- TCG AB-35 (P-135)
- TCG AB-36 (P-136)
- Yıldırım sınıfı karakol gemisi ( Ashville sınıfı):
- TCG Yıldırım (P-338) eski USS Defiance (PGM-95)
- TCG Bora (P-339) eski USS Surprise (PGM-97)
- Girne sınıfı (Lazaga sınıfı / Fr. Lürssen Werft GmbH & Co. KG PB-57)
- TCG Girne (P-140)
- Doğan sınıfı hücumbot ( Lürssen Werft FPB-57):
- TCG Doğan (P-340)
- TCG Martı (P-341)
- TCG Tayfun (P-342)
- TCG Volkan (P-343)
- Rüzgar sınıfı hücumbot ( Lürssen Werft):
- TCG Rüzgar (P-344)
- TCG Poyraz (P-345)
- TCG Gurbet (P-346)
- TCG Fırtına (P-347)
- Yıldız sınıfı hücumbot ( Lürssen Werft FPB-57):
- TCG Yıldız (P-348)
- TCG Karayel (P-349)
- Kılıç sınıfı hücumbot ( Lürssen Werft):
- TCG Kılıç (P-330)
- TCG Kalkan (P-331)
- TCG Mızrak (P-332)
- TCG Tufan (P-333)
- TCG Meltem (P-334)
- TCG İmbat (P-335)
- TCG Zıpkın (P-336)
- TCG Atak (P-337)
- TCG Bora (P-338)
- Tuzla sınıfı karakol gemisi
- TCG Tuzla (P-1200)
- TCG Karaburun (P-1201)
- TCG Köyceğiz (P-1202)
- TCG Kumkale (P-1203)
- TCG Tarsus (P-1204)
- TCG Karabiga (P-1205)
- TCG Karşıyaka (P-1206)
- TCG Tekirdağ (P-1207)
- TCG Kaş (P-1208)
- TCG Kilimli (P-1209)
- TCG Türkeli (P-1210)
- TCG Taşucu (P-1211)
- TCG Karataş (P-1212)
- TCG Karpaz (P-1213)
- TCG Kdz.Ereğli (P-1214)
- TCG Kuşadası (P-1215)
Mayın harbi gemileri
Mayın avlama gemileri
- Engin sınıfı mayın avlama gemisi (Edincik sınıfı, Circe sınıfı ):
- TCG Edincik (M-260) eski FS Calliope (M-713)
- TCG Edremit (M-261) eski FS Circe (M-715)
- TCG Enez (M-262) eski FS Ceres (M-716)
- TCG Erdek (M-263) eski FS Cybele (M-712)
- TCG Erdemli (M-264) eski FS Clio (M-714)
- Aydın sınıfı mayın avlama gemisi ( Fr. Lürssen Werft GmbH & Co. KG Frankenthal sınıfı):
- TCG Alanya (M-265)
- TCG Amasra (M-266)
- TCG Ayvalık (M-267)
- TCG Akçakoca (M-268)
- TCG Anamur (M-269)
- TCG Akçay (M-270)
Mayın tarama gemileri
- Felenk sınıfı mayın tarama gemisi ( Cape sınıfı ):
- TCG Foça (M-500)
- TCG Fethiye (M-501)
- TCG Fatsa (M-502)
- TCG Finike (M-503)
- Seydi sınıfı mayın tarama gemisi ( Adjutant sınıfı ):
- TCG Silifke (M-514)
- TCG Saros (M-515)
- TCG Sığacık (M-516)
- TCG Sapanca (M-517)
- TCG Sarıyer (M-518)
- TCG Seymen (M-507)
- TCG Selçuk (M-508)
- TCG Seyhan (M-509)
- TCG Sinop (M-511)
- TCG Samsun (M-510)
- TCG Sürmene (M-512)
- TCG Seddülbahir (M-513)
- Karamürsel sınıfı ( Mercure sınıfı ):
- Trabzon sınıfı: Bay sınıfı (III)
- TCG Trabzon (M-530) eski HMCS Gaspe (MCB-143)
- TCG Terme (M-531) eski HMCS Trinity (MCB-157)
- TCG Tirebolu (M-532) eski HMCS Comox (MCB-146)
- TCG Tekirdağ (M-533) eski HMCS Ungava (MCB-148)
Çıkarma gemileri
- Mekanize vasıta çıkarma aracı
- Ertuğrul sınıfı tank çıkarma gemisi ( Terrebonne Parish sınıfı):
- TCG Ertuğrul (L-401) eski USS LST-1170
- TCG Serdar (L-402) eski USS LST-1167
- Bey sınıfı tank çıkarma gemisi:
- TCG Sarucabey (NL-123)
- TCG Karamürselbey (NL-124)
- Osman Gazi sınıfı tank çıkarma gemisi:
- TCG Osman Gazi (NL-125)
- 140 sınıfı tank çıkarma gemilesi:
- TCG Ç (140)
- TCG Ç (141)
- TCG Ç (142)
- TCG Ç (143)
- TCG Ç (144)
- TCG Ç (145)
- TCG Ç (146)
- TCG Ç (147)
- TCG Ç (148)
- TCG Ç (149)
- TCG Ç (150)
- 151 sınıfı tank çıkarma gemilesi:
- TCG Ç (151)
- TCG Ç (152)
- TCG Ç (153)
- TCG Ç (154)
- TCG Ç (155)
- TCG Ç (156)
- TCG Ç (157)
- TCG Ç (158)
- 320 sınıfı tank çıkarma gemilesi:
- TCG Ç (321)
- TCG Ç (322)
- TCG Ç (324)
- TCG Ç (326)
- TCG Ç (327)
- TCG Ç (329)
- TCG Ç (330)
- TCG Ç (331)
Eğitim gemisi ve botları
- Cezayirli Gazi Hasan Paşa sınıfı okul gemisi ( Rhein sınıfı ):
- TCG Sokullu Mehmet Paşa (A-577) eski A 69 Donau
- TCG Cezayirli Gazi Hasan Paşa (A-579) eski A 64 Ruhr
- E sınıfı eğitim botları
- TCG E-1 (A-1531)
- TCG E-2 (A-1532)
- TCG E-3 (A-1533)
- TCG E-4 (A-1534)
- TCG E-5 (A-1536)
- TCG E-6 (A-1536)
- TCG E-7 (A-1537)
- TCG E-8 (A-1538)
Akaryakıt tankerleri
- Çınar sınıfı sahil tankeri ( FW 1 sınıfı):
- TCG Çınar (A-581) eski FW-1
- TCG Söğüt (A-598) eski FW-2
- TCG Kavak (A-600) eski FW-4
- TCG İnebolu (A-575) eski Bodensee
- Van sınıfı açıkdeniz akaryakıt tankeri:
- TCG Van (A-579)
- TCG Ulabat (A-580)
- TCG Taşkızak (A-570)
- TCG Binbaşı Sadettin Gürcan (A-573)
- Albay Hakkı Burak sınıfı akaryakıt tankeri:
- TCG Albay Hakkı Burak (A-571)
- TCG Yüzbaşı İhsan Tulunay (A-572)
- Akar Sınıfı açıkdeniz akaryakıt tankeri
- TCG Akar (A-580)
- TCG Yarbay Kudret Güngör (A-595)
Kuru yük gemileri
- Karadeniz Ereğlisi tipi kuru yük gemisi (Kanarya sınıfı):
- TCG Sarköy (A-591)
- TCG Karadeniz Ereğlisi (A-592)
- TCG Eceabat (A-593)
Kurtarma Grup Komutanlığına Bağlı Gemiler
Römorkörler
- Akbaş sınıfı açıkdeniz römorkörü ( Almaz sınıfı):
- TCG Akbaş (A-586)
- Kurtaran sınıfı açıkdeniz römorkörü (Gazal sınıfı, { Cherokee / Bluebird sınıfı):
- TCG Kurtaran (A-584) eski ASR-19
- TCG Gazal (A-587) eski ATF-75
- Değirmendere sınıfı açıkdeniz römorkörü ( Tenace sınıfı):
- TCG Değirmendere (A-576)
- Darıca sınıfı açıkdeniz römorkörü:
- TCG Darıca (A-578)
- Gazal sınıfı açıkdeniz römorkörü:
- TCG Darıca (A-587)
- İnebolu sınıfı açıkdeniz römorkörü:
- TCG İnebolu (A-590)
- Önder sınıfı açıkdeniz römorkörü:
- TCG Önder (A-1540)
- TCG Öncü (A-1541)
- TCG Özgev (A-1542)
- TCG Ödev (A-1543)
- TCG Özgür (A-1544)
Ağ gemileri
Araştırma gemileri
- Yunus sınıfı elektronik araştırma gemisi ( Type 422B sınıfı):
- TCG Yunus (A-590) eski Alster
- Deney sınıfı tecrübe gemisi
- TCG Deney (Y-90)
- Çeşme sınıfı hidrografik ve oşinografik araştırma gemisi ( Silas Bent sınıfı):
- TCG Çandarlı (A-588)
- TCG Çeşme (A-599)
- Çubuklu sınıfı hidrografik ve oşinografik araştırma gemisi
- TCG Çubuklu (A-594)
Personel nakliye gemileri
- İskenderun sınıfı personel nakliye gemisi:
- TCG İskenderun (A-1600)
Dış bağlantılar
Wikimedia Commons'ta Türk Deniz Kuvvetleri savaş gemileri listesi ile ilgili ortam dosyaları bulunmaktadır. |
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.