Mozilla Firefox 4

Mozilla Firefox 4, Firefox web tarayıcısının 4. sürümüdür. İlk beta sürümü 6 Temmuz 2010'da çıkmıştır. Firefox 4 WebM, WebGL HTML5 ve CSS3'ü desteklemektedir. Daha hızlı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Mozilla Firefox 4
Geliştirici(ler) Mozilla
İşletim sistemi Linux, Windows, Mac OS
Tür Internet tarayıcısı
Lisans MPL, GPL/LGPL
Resmî sitesi www.firefox.com
Kod deposu
Mozilla Firefox
(category)
İçindekiler
Kökenleri

Yeni arayüzde sekmeler pencerenin en üst kısmında yer almaktadır fakat istenirse eskiden olduğu gibi adres çubuğunun altına alınabilir. "Dur", "git" ve "yenile" tuşları tek bir tuşta birleştirilmiştir. Menü, Firefox yazan bir menü düğmesine indirgenmiş ve tüm işlemlerin buradan yapılmasına olanak kılmıştır, istenirse tüm menü unsurları görüntülenecek biçimde de ayarlanabilir. Sekmelerle sekme bulutları oluşturulup daha düzenli bir çalışma ortamı sağlanabilir. En büyük yenilik Yapıştır & Git denebilir ki bu, kopyalamadan sonra doğrudan adres çubuğunda sağa tıklandığında ayrıca yapıştırıp git tuşuna basılmasına gerek bırakmadan bu hareketi tek seferde yapılmasına olanak verir.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.