Marlen Angelidu

Marlain Angelidou (sometimes spelt Marlen Angelidou; Greek: Μαρλέν/Μαρλαίν Αγγελίδου, born Marlen Angelidi, Μαρλέν Αγγελίδη) Kıbrıslı şarkıcıdır.

Marlain
Doğum adı Marlen Angelidi
Doğum Atina, Yunanistan
Başladığı yer Kıbrıs Cumhuriyeti
Meslekler
 • Şarkıcı
Etkin yıllar 2003–günümüz
Resmî site

Marlain, 1999 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti'ni "Tha'nai Erotas" adlı şarkıyla temsil etmiş, yarışmada 22. olmuştur.

Marlain Angelidou, 6 Eylül 1978'de Yunanistan'ın Atina kentinde doğmuş bir Yunan vatandaşı olan babasına ve yarı İskoç ve yarı Yunan kökenli bir anneye dünyaya geldi. Babasının çokuluslu bir şirketteki pozisyonu nedeniyle Marlain Angelidou, çocukluğunun çoğunu dünyanın dört bir yanından geçirdi: 5 yaşını doldurmuş Venezüella'ya göç etti, akıcı İspanyolca öğrenmeye başladı (unuttu), sonra Belçika'ya ve Kıbrıs'a geri döndü. genç yaşlarında, babasının eve dönme isteğinde yaşadı. Angelidou şu anda New York'ta yaşıyor, ancak annesi, babası ve erkek kardeşi Kıbrıs'ta kalıyor.

Marlain Angelidou, ABD'deki Boston Konservatuvarı'nda öğrenim görmeyi seçmeden önce Londra'daki prestijli Imperial College'da Biyokimya dalında bir BSc'yi tamamladı. Ayrıca Londra'nın prestijli Kraliyet Müzik Akademisi Müzikal Tiyatrosu'nda Yüksek Lisans Diploması aldı.

Kaynakça

  Dış bağlantılar

  Ödüller ve başarılar
  Önce gelen:
  Mihalis Haciyannis
  "Yenesis"
  Eurovision Şarkı Yarışması'nda Kıbrıs Cumhuriyeti
  1999
  Sonra gelen:
  Voice
  "Nomiza"
  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.