Stronger Every Minute

"Stronger Every Minute" (Türkçe: Neden melekler ağlar), Lisa Andreas tarafından seslendirilen 2004 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Kıbrıs Cumhuriyeti'ni temsil eden şarkı. Şarkı İngilizce dilinde seslendirilmiştir. Şarkı Mike Connaris tarafından yazılmıştır.

"Stronger Every Minute"
2004 Eurovision Şarkı Yarışması şarkısı
Ülke Kıbrıs Cumhuriyeti
Şarkıcı(lar) Lisa Andreas
Dil İngilizce
Besteci(ler) Mike Connaris
Söz yazar(lar)ı Mike Connaris
Finallerdeki sonuçları
Yarı final derecesi 5.
Yarı final puanı 149
Final derecesi 5.
Final puanı 170
Sahneye çıkış kronolojisi
◄ "Feeling Alive" (2003)   
"Ela Ela (Come Baby)" (2005) ►

Şarkı yarışmada Arnavutluk'un temsilcisi Anjeza Shahini'nin şarkısı "The Image of You"'dan sonra ve Makedonya'nın temsilcisi Toše Proeski'in şarkısı "Life"'den önce 14. sırada çıkmıştır. Yarışmanın yarı finalinde 22 şarkı arasından 5. olarak Finale yükselmeyi başarmış, Finalde Türkiye'nin temsilcisi Athena'nın şarkısı "For Real"'dan sonra ve Birleşik Krallık'ın temsilcisi James Fox'un şarkısı "Hold Onto Our Love"'den önce 21. sırada çıkmıştır. Yarışmada 5. olarak Kıbrıs'a o zamana dek en iyi sonucu getirmiştir.

Bir sonraki gelen 2005 yarışması'nda Kıbrıslı katılımcı, "Ela Ela (Come Baby)" adlı şarkısıyla Constantinos Christoforou olmuştur.

Kaynaklar

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.