Dual Analog Controller

Dual Analog Controller, Sony'nin PlayStation için ilk el tipi analog denetleyicisidir. PlayStation Controller cihazının devamı, DualShock'un öncüsüdür. İlk resmi analog denetleyicisi PlayStation Analog Joystick'ti (SCPH-1110).

Dual Analog Controller
Geliştirici Sony Interactive Entertainment
Ürün ailesi PlayStation
Tip Oyun kumandası
Nesil Beşinci nesil video oyunu konsolları
Çıkış tarihi 25 Nisan 1997

Dual Analog kontrol ünitesinin üç çalışma modu vardır: Analog çubukları devre dışı bırakan Digital, Analog (DualShock / DualShock 2 kontrol cihazlarında da olduğu gibi), DualShock veya DualShock 2'de bulunmayan PlayStation Analog Joystick'i taklit eden Analog Uçuş Çubuğu modu.[1]

Bir PlayStation oyunu DualShock veya Dual Analog uyumluysa, oynatıcı analog modu etkinleştirmek için iki analog çubuk arasında bulunan Analog düğmesine basabilir. Bu, kırmızı bir LED ile gösterilir. Dual Analog denetleyici, analog uyumlu olmayan bir oyun kullanırken analog moda geçilirse, oyun herhangi bir tuşa basmaz veya bazı durumlarda PlayStation denetleyicinin çıkarılmış olduğunu düşünür.[2]

Yeşil bir LED'i ortaya çıkarmak için ikinci kez “Analog” düğmesine basarak Sony'nin kendi PlayStation Analog Joystick'ini taklit edebilme yeteneği, FlightStick Analog Joystick'e daha ucuz bir alternatif sağladı ve Flightstick'in 70 $ perakende satış fiyatı ile karşılaştırıldığında ortalama 35 ABD doları oldu.

Nintendo 64 denetleyicisine benzer şekilde, Dual Analog Denetleyici dört farklı şekilde tutulacak şekilde tasarlanmıştır: sol baş parmağın yön düğmelerini ve sağ baş parmağın hareket düğmelerini kullandığı standart kontrol; sol başlığın sol analog çubuğu ve sağ başlığın hareket düğmelerini kullandığı analog kontrol; her iki başparmak da analog çubukların üzerine yerleştirilmiş Çift Analog Joystick'i taklit eden çift analog kontrol ve hareket düğmeleri yerine kullanılan omuz düğmeleri.[3] Sol baş parmağın yön düğmelerini kullandığı analog-dijital kontrol, sağ başparmak sağ analog çubuğu kullanmaktadır ve omuz düğmeleri yine eylemler için kullanılmaktadır.

Kaynakça

Dış bağlantılar

Ayrıca bakınız

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.