Dove

Dove; İngiliz menşeli Unilever şirketine ait kişisel bakım markasıdır. Dove ürünleri Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Almanya,Endonezya, İsrail, İrlanda, Meksika, Hollanda, Pakistan, Güney Afrika, Tayland, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri'nde imal edilmektedir. İlk kez 1955 yılında ABD'de piyasaya sunulmuştur. Ürünleri 80'den fazla ülkede satılmakta ve tüketilmektedir.

Dove
Tür Kişisel bakım
Sahibi Unilever
Kökeni Amerika Birleşik Devletleri
Çıkış 1955
Web sitesi Resmi site

Dove 4 sektörde: Cilt temizlik ürünleri, cilt bakım ürünleri, deodorantlar ve saç bakım ürünleri sektöründe faaliyet gösteriyor. Dove'un ürünlerine ter önleyici deodorant, vücut yıkama, güzellik, losyonlar ve nemlendiriciler, saç bakımı ve yüz bakım ürünleri dahildir. Dove ürünleri genellikle sentetik yüzey aktif maddeden, bitkisel yağlardan (palmiye çekirdeği yağı) ve hayvansal yağlardan (donyağı) hazırlanıyor. Dove şu an erkek ve kadınlar için sabun, sıvı sabun, duş jeli, krem bar, şampuan, saç kremleri, roll-on, deodorant, sprey, losyonlar, vücut ve el bakımları üretiyor.[1]

Dove 2010 yılında erkekler için yeni bir marka "Dove Men + Care markasını başlattı.[2]

Kaynakça

  1. "Arşivlenmiş kopya". 5 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Şubat 2016.
  2. "Arşivlenmiş kopya". 11 Temmuz 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 27 Şubat 2016.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.