Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya'da 23 Nisan 2015 tarih ve 29335 sayılı kanun ile kurulan devlet üniversitesi.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
ALKÜ
Slogan Kökleri mazide hedefleri atide
Kuruluş 2015
Tür Devlet üniversitesi
Eğitim dil(ler)i Türkçe, İngilizce
Rektör Prof. Dr. Ekrem Kalan [1]
Rektör yardımcısı Prof. Dr. Can Tansel TUĞCU
Prof. Dr. Selim KARAHASANOĞLU
Prof. Dr. Erdoğan ASLAN
Konum Alanya, Türkiye
Yerleşke Alanya
Web sitesi alanya.edu.tr
Bir dönem kullanılan logo

Akademik Bölümleri;

  • Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi, Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakülesi, Sanat,Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Turizm Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ile Tıp Fakültesinden,
  • Akseki Meslek Yüksekokulu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Yüksekokulu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulundan,
  • Lisansüstü Eğitim Enstitüsünden
  • Yabancı Diller Yüksekokulundan

Oluşmaktadır.

Rektörler

  • Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, 2015[2]-2019
  • Prof. Dr. Ekrem Kalan, 2019[1]-

Kaynakça

  1. "Prof.dr. ekrem kalan alkü rektörlük bayrağını devraldı - Antalya Haberleri". Haberturk.com. 19 Eylül 2019. 28 Eylül 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 29 Eylül 2019.
  2. "Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan rektör atamaları". Hürriyet. 8 Eylül 2015. 25 Eylül 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 13 Eylül 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.