Wii Sports

Wii Sports, Nintendo tarafından geliştirilen video oyunudur. İlk olarak Kuzey Amerika'da Wii ile birlikte 19 Kasım 2006'da piyasaya sürülmüş olup daha sonra Japonya, Avustralya ve Avrupa'ya da gelecek ay sürülmüştür. Oyun Japonya hariç her yerde Wii konsolu ile birlikte gelmiştir, bu da onu Virtual Boy ile gelen Marrio's Tennis oyunundan sonra Nintendo konsoluyla gelen ilk oyun yapmıştır. Wii Sports Touch Generations markasının bir parçasıdır.

5 adet spor simülasyonundan oluşan oyun Wii Remote'un hareket algılayıcılarının kapasitesini yeni oyunculara göstermek için tasarlanmıştır. Bu beş spor tennis, beyzbol, bowling, golf ve boks sporlarını kapsar. Kullanıcılar Wii Remote'u gerçek yaşamdaki oyunlarda yapılan hareketlerle kontrol eder. Oyun kuralları daha çok kullanıcıya ulaşmak için basitleştirilmiştir. Oyun ayrıca oyuncuların ilerlemesini gösteren antrenman ve fitness modlarını da içerir.

Son tahlilde, Wii Sports oldukça iyi eleştiriler almış ve birçok ödül toplamıştır. Oyun Super Mario Bros.'u geçerek 2009 yılında tüm zamanların en iyi video oyunu seçilmiştir. 2009 yılı sonunda tüm dünya çapında 60.67 milyon kopya satmıştır.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.