The Girl Is Mine

The Girl Is Mine, pop şarkıcısı Michael Jackson'ın 1982 çıkışlı Thriller adlı dünyanın en çok satan albümünden çıkan ilk şarkıdır. Şarkı, Epic Records tarafından yayınlanmıştır.

The Girl Is Mine
Michael Jackson single
Yayımlanma 18 Ekim 1982
Format CD & DVD & Kaset
Tarz R&B, ballad, pop
Şirket Epic
Yazar Michael Jackson
Yapımcı Michael Jackson ve Quincy Jones
Michael Jackson single kronolojisi
)
"Girlfriend"
((1980))
"The Girl Is Mine" "Billie Jean"
((1983)


Ses Örneği

Şarkı hakkında

Şarkıda Paul McCartney eşlik etmiştir. Şarkı çıkar çıkmaz büyük bir etki uyandırmıştır. Şarkıda günümüzde bu şarkıyla özdeşleşmiş olan Michael Jackson'ın sözü; "Paul, I think I told you, I'm a lover, not a fighter" (Türkçe: Paul, sana söylediğimi düşünüyorum; ben bir aşk adamıyım, savaşçı değil) bulunmaktadır. Şarkı 2008 çıkışlı Thriller 25 adlı albüm için Black Eyed Peas üyesi will.i.am tarafından tekrar düzenlenmiştir.

Yeni Sürümler

Şarkının başka bir sürümü ünlü R&B şarkıcıları Brandy ve Monica tarafından 1998'de "The Boy Is Mine" olarak söylenmiş, bu şarkı ABD'de uzun süre zirveye oturmuştur. "The Boy Is Mine" her ne kadar The Girl Is Mine'ın düzenlenmişi olmasa da, bu şarkı ile aynı konsept ve aynı dayanak noktasına sahiptir. Her iki şarkıda da şarkıcılar birbirlerine karşı benzer konuşmalar yapmaktadırlar.

İngiliz rap şarkıcısı "Stylah" da 2008 yılında aynı isimde bir başka şarkı yapmışi bu şarkı da radyolarda uzun bir süre yerini almştır.

John Legend ve Stephen Colbert, bu şarkıyı Amerika'yı kimin daha çok sevdiğini göstermek için, bir gösteri programının bir bölümünde sergilermişlerdir.

Tekli içeriği

CD single
  1. "The Girl Is Mine" – 3:42
  2. "Can't Get Outta the Rain"

Listeler

"The Girl Is Mine" (1982) Tepe
noktası
U.S. Billboard Hot 100 2
U.S. Hot R&B/Hip-Hop Songs 1
U.S. Hot Adult Contemporary Tracks 1
İngiltere 8
Avustralya 4

The Girl Is Mine 2008

The Girl Is Mine 2008
Michael Jackson ve will.i.am single
Yayımlanma 14 Ocak 2008
Format İnternetten indirme
Tarz Pop, Rap
Süre 3:11
Şirket Epic, Legacy Recordings
Yazar Michael Jackson
William Adams
Keith Harris
Yapımcı will.i.am
Michael Jackson teklileri kronolojisi
"Blood on the Dance Floor"
((2006))
"The Girl Is Mine 2008" "Wanna Be Startin' Somethin' 2008"
(2008)

The Girls Is Mine 2008, Thriller albümünün 25. sanat yılı etkinlikleri çerçevesinde çıkartılan Thriller 25 albümünden çıkan teklidir. Parça, Michael Jackson'ın demo kayıtlarının üzerine Black Eyed Peas grubunun kurucusu will.i.am'ın performansı eklenerek düet hâline getirilmiştir.

Parçanın 1982 yılında kaydedilen orijinal hâlinde Michael Jackson solo performans göstermektedir. Daha sonra Paul McCartney'in de performansı eklenerek şarkı 1983 yılında, düet şeklinde Thriller albümüne alınmıştır.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.