Rodeo Strip

Rodeo Strip, Rodeo Yayıncılık tarafından Ekim 2004'te yayınlanmaya başlanan, karma içerikli çizgi roman - macera edebiyatı - çizgisel aktüalite dergisi.

Rodeo Strip
Kategoriler Kültür & Sanat
Sıklık Aylık
Yayımcı Rodeo Yayıncılık
İlk sayı Ekim 2004
Ülke Türkiye
Dil Türkçe
Website http://www.rodeostrip.com

Dergide Murat Bozkurt, Yalçın Didman, Ergün Gündüz, Ersin Burak, Yıldıray Çınar, Yasemin Ezberci, Cem Özüduru, Caner Atakul, Murat Kalkavan gibi Türk çizgi romancılar, Şehir Köpeği, İman Limited, Ulçe, Pırılkız, Haskoç Adam gibi çalışmalarıyla yer almıştır.

Brendon, Nick Raider, Napoleone, Dylan Dog, Ken Parker gibi yabancı çizgi roman içeriği, bunun yanı sıra Erhan Baş'ın İnek Adam'ı ve Timur Atakan'ın macera tefrikası Irak Yolcuları gibi uzun süre devam eden metinler vardır.

Strip dergisi 2003 yılında sinema dergisi Altyazı'nın 16 sayfalık eki olarak doğmuştu. Bu eki projelendiren, Rodeo Yayıncılık'tan Murat Mıhçıoğlu idi. Ek sonrasındaki dönemde (yine Mıhçıoğlu editörlüğünde) bu kez başında "Rodeo" ile çıkan yayın, 11. sayıdan itibaren sayfa sayısını indirip fiyatını azalttı. Ocak 2006'da çıkan 11 numaralı sayı, Studio Rodeo'nun ilk ürünlerini de sunmuştur.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.