Rob Schneider

Robert Michael Schneider (d. 31 Ekim 1963, San Francisco), Amerikalı senarist, komedyen, yönetmen ve oyuncu. Eski bir Saturday Night Live üyesi. Adam Sandler ile birlikte birçok filmi vardır. Şöhretini Saturday Night Livede ve ilk film şöhretini Deuce Bigalow: Male Gigolo filmiyle kazandı. Big Stan (2007) filminde yönetmenlik yaptı.

Rob Schneider
Rob Schneider (Kasım 2001)
Doğum Robert Michael Schneider
31 Ekim 1963 (1963-10-31)
Kaliforniya, ABD
Rob Schneider

Yaşamı

Doğumu

Robert Michael Schneider San Fransisco, Kaliforniya'da 31 Ekim 1963'te doğdu. Babası Marvin bir satıcı, annesi Pilar eski bir kreş öğretmeniydi. Büyükanne ve büyükbabası Filipinler'de tanışmışlar.

Saturday Night Live

Rob Schneider 1988`de Saturday Night Live'e dahil oldu,burada Adam Sandler gibi arkadaşlar kazandı.Tüm takım için senaryolar yazan Schneider aynı zaman bazı karakterleri canlandırıyordu. Bunlardan en ünlüsü "Richard Laymer"dir.

SNL'deki Karakterleri

  • Orgasm Guy
  • Hubun Gryos satıcılarından biri
  • Carlo
  • Richard Laymer
  • Hassas Çıplak Adam

Iz bırakanlar

SNL Sonrası

Schneider Saturday Night Live'de artık sürekli kendisini tekrarladığını düşünüyordu, bu yüzden SNL'yi bıraktı ve film dünyasına girmeye çalışması başladı.İlk filmi Martians Go Home ve ikinci filmi Necesarry Roughness'dir. Daha sonra o zamanlar çok hit bir film olan Evde Tek Başına 2'de bahşişçi otel çalışanı Cedric rolünü aldı. Surf Ninjas'da rol aldı, ardından Sylvester Stallone ile Judge Dredd, The Beverly Hillbillies ve Demolition Man gibi filmlerde oynadı. Pinokyonun Maceraları filminden sonra Coach ve Men Behaving Badly dizilerinde rol aldı. Jean-Claude Van Damme ile Knock Off filminde, daha sonra Susan's Plan gibi çabuk unutulan filmlerde rol aldı.

Kariyeri

Arkadaşı Adam Sandler'la çevirdiği başarılı filmlerden sonra Schneider hep Sandler filmlerinde kısa rollerde gözüktü. Daha sonra Sandler'in film şirketi Happy Madison'da Deuce Bigalow : Male Gigolo filmini yaptı. Bu film ilginç konusuyla çok tutuldu ve Rob Schneider'i ünlendirdi. Sandler'le olan filmlerden başka Sandler'in kısa rollerde gözüktüğü The Animal ve The Hot Chick isimli filmleri de çok tutuldu, filmlerdeki başarısıyla şöhreti arttı. Male Gigolo'da bir jigoloyu Animal'da yarı hayvan yarı insan bir canlıyı, Hot Chick'de ise erkek bedenine hapsolan bir kızı canlandırmıştı. Eddie Griffinle Deuce Bigalow: European Gigolo filmini çekti. Devam filmi niteliğindeki bu film ilki kadar tutmasa da başarılıydı. Daha sonra çektiği Yedek Kulübesi (The Benchwarmers) bir spor filmiydi ve Schneider iyice ünlendi. 2004 yılında Jackie Chan ve Arnold Schwarzenegger'in oynadığı 80 Günde Devr-i Alem filminde kısa bir dilenci rolünde gözüktü. Little Man'de Dinozor Rex rolünde oynadı, Shark Bait animasyonunda baş karakterlerden birini seslendirdi. Muppets'ın filminde de rol alan Schneider'in Big Stan gibi birçok başarılı projesi vardır.

Özel Hayatı

Beş çocuklu bir ailenin en küçüğüdür. 1988-90 arasında evli kaldı ve bu sırada bir çocuğu oldu. Bunun dışında annesi de kendisinin Animal, Hot Chick ve Male Gigolo filmlerinde rol aldı. Erkek kardeşiyse menajeridir. 70'lerin kostümlerine bayılır. "You can do it!" ("Bunu yapabilirsin!") repliği çok ünlüdür.

Adam Sandler'la

Adam Sandler ve Rob Schneider çok iyi arkadaştırlar.

Filmografi

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.