One Tree Hill (dizi)

One Tree Hill, Mark Schwahn tarafından yaratılmış, türü dram olan bir gençlik dizisidir. ABD yapımı olan dizi ilk defa 23 Eylül 2003 tarihinde ABD'deki The WB Television Network kanalında gösterime sunulmuştur. The CW Television Network'te yayın hayatına devam etmekte olan dizinin 6. Sezon finali, 18 Mayıs 2009 tarihinde gerçekleşmiştir. Türkiye'de CNBC-e kanalı tarafından yayınlanmakta olan dizi, ABD yayınından yaklaşık 10 ay geriden gitmektedir ve genellikle cuma akşamları 21:00'de yayınlanıyor. 7. Sezonu 2009 Sonbaharında yayınlanmaya başlamış olan dizide büyük bir revizyona gidileceği, başrol oyuncularından Chad Michael Murray ve Hilarie Burton'ın diziden ayrılacağı ve iki yeni karakterin dizi kadrosuna alınacağı açıklanmıştır. Yeni karakterleri ile yeni bir ivme yakalayan dizi 8.sezon için de anlaşmayı sağlamıştı. 9. sezon ile dizi final yapmıştır.

One Tree Hill
Tür Drama
Proje tasarımcısı Mark Schwahn
Başrol Chad Michael Murray
James Lafferty
Hilarie Burton
Bethany Joy Galeotti
Sophia Bush
Ülke  ABD
Bölüm sayısı 188
Yapım
Yapımcı Mark Schwahn
Gösterim süresi 42 dk.
Yayın bilgileri
Kanal

WB (2003-2006)

The CW (2006 -2012)
Yayın tarihi 23 Eylül 2003 - 5 Nisan 2012

Oyuncular

Aktör/AktrisRolüSezonBölüm
Chad Michael MurrayLucas Scott6130
James LaffertyNathan Scott9188
Hilarie BurtonPeyton Sawyer6130
Bethany Joy GaleottiHaley James Scott9188
Sophia BushBrooke Davis9187
Shantel VanSenten Quinn James 3 57
Austin Nichols Julian Baker 3 69
Paul JohanssonDan Scott9159
Lee NorrisMarvin "Mouth" McFadden9171
Barbara Alyn WoodsDeb Scott6103
Moira KellyKaren Roe690
Barry CorbinCoach Whitey Durham486
Antwon TannerAntwon "Skills" Taylor679
Craig ShefferKeith Scott456
Danneel HarrisRachel Gatina342
Jackson BrundageJames Lucas Scott242
Lisa GoldsteinMillicent Huxtable240
Brett ClaywellTim Smith433
Bevin PrinceBevin Mirskey433
Vaughn WilsonFergie631
Cullen MossJunk628
Bryan GreenbergJake Jagielski325
Ashley RickardsSamantha Walker122
Kieren HutchisonAndy Hargrove319
Kate VoegeleMia Catalano219
Shawn ShepardMüdür Turner418
Kelsey ChowGigi Silveri318
Michaela McManusLindsey Evelynn Strauss217
Stephen CollettiChase Adams316
Tyler HiltonChris Keller429
Torrey DeVittoBakıcı Carrie216
Robbie JonesQuentin Fields216
Daphne ZunigaVictoria Davis214
Joe ManganielloOwen Morello212
Burgess JenkinsBobby Irons212
Daniella AlonsoAnna Taggaro111
Michael CoponFelix Taggaro111
Maria MenounosJules110
Emmanuelle VaugierNikki210
Sheryl LeeElizabeth 'Ellie' Harp29
Matt BarrPsikopat Derek/ Ian17
Kevin KilnerLarry Sawyer16
Michael TruccoCooper Lee36
Rick FoxDaunte15
Thomas Ian GriffithLarry Sawyer25
Katherine BailessErica Marsh15
Colin FickesJimmy Edwards24
Lindsey McKeonTaylor James14
Ernest WaddellDerek Sommers24
Evan PetersJack Daniels14
Rey ValentinNick Chavez13
Allison ScagliottiAbby Brown13
Robert BuckleyClay Evans357

Sezon Özetleri

1.Sezon

Tree Hill, ABD'nin North Carolina eyaletinde yer alan küçük bir kasabadır. Kasabada bulunan lisenin ismi Tree Hill High School (Tree Hill Lisesi) ve bu lisenin basketbol takımının ismi de Tree Hill Kuzgunları (Tree Hill Ravens)'dır. Burada yaşayan Lucas Scott ve Nathan Scott, birbirlerinin üvey kardeşi olmalarına rağmen, hiç konuşmamaktadırlar. Ortak bir babaya (Dan Scott) sahip olmalarına ve aynı yerde büyümelerine, hatta aynı liseye gitmelerine karşın birbirleriyle hiçbir iletişim kurmamışlardır.

Dan Scott, gençlik yıllarında, Lucas'ın annesi Karen Roe ile birlikte olmuş ve Karen hamile iken üniversiteye gitmiştir. Ardından onu terk etmiş ve üniversitede tanıştığı, Nathan'ın annesi, Deb ile tanışmış ve onunla evlenmiştir. Nathan dünyaya geldikten sonra, onu lüks ve zenginlik içinde büyütmüş, türlü olanaklar sağlamış ve aynı zamanda kendisi gibi lise takımında oynayan iyi bir basketbolcu olmasını sağlamıştır. Bütün bunları yaparken, diğer oğlu Lucas'ı reddetmiştir. Lucas'ı annesi büyütmüş ve onları Dan'in ağabeyi Keith Scott desteklemiştir. Keith, Lucas'ın yaşamında baba rolünü üstlenmiştir. Bunun bahane nedeni her ne kadar kardeşi Dan'in Karen ve Lucas'ı reddetmesi olsa da; gerçek nedeni, Karen'a ergenlik zamanından beri hissettiği platonik aşktır.

Nathan, babası tarafından ısrarlı bir şekilde basketbol konusunda teşvik edilmekteydi. Nathan da, bir üniversiteden basketbol bursu kazanabilmek için lise takımında iyi bir şekilde oynar. Bu arada Lucas da en az Nathan kadar yeteneklidir. O da yeteneğini nehir kenarında bulunan basket sahasında göstermektedir. Bir gün Keith, lise takımının koçu Whitey Durham'a, Lucas'ın nehir kenarı sahasındaki oyununu izletir. Tam bu sırada Nathan ve takımdaki serseri arkadaşları, kazandıkları bir maçın ertesinde okul otobüsünü kaçırırlar ve polis tarafından yakalanırlar. Takımdaki birçok oyuncu, süresiz takımdan uzaklaştırılır. Nathan, babasının girişimleriyle bu uzaklaştırmadan kurtulur. Tüm bu gelişmelerin ardından, Koç Durham, takımdaki boşluğu gidermek için Lucas'ı kadroya alır. Bu, Nathan ve Dan'i rahatsız eder ve Dan, Nathan'dan, Lucas'ın takımda oynamasının işleri çok zorlaştıracağından, onu bir kenara itmesini ve elinden geleni yapmasını ister. Bu sırada Lucas da, Nathan'ın kız arkadaşı Peyton Sawyer'dan hoşlanmaya başlar ve bunu Nathan fark eder. Nathan da Lucas'ı etkilemek için, Lucas'ın en yakın arkadaşı olan Haley James ile yakınlaşır. Fakat kendini tutamaz ve Haley'e aşık olur. Bu olay, Lucas ve Haley'nin arasındaki arkadaşlıkta bazı gerginliklere neden olur.

Daha sonra Lucas, Peyton'ın en yakın arkadaşı olan Brooke Davis ile çıkmaya başlar. Fakat Peyton'a olan ilgisini gizleyemez ve daha sonra Brooke, Lucas ve Peyton arasında bir şeyler olduğunu keşfeder. Ardından Brooke, Lucas'a hamile olduğunu söyler. Lucas çok korkar ve ilk defa babası Dan'in neler hissettiğin çok iyi anlar. Fakat daha sonra Brooke, yalan söylediğini ve bunu sadece kendisini aldattığı için ve Lucas'tan intikam almak istediği için yaptığını itiraf eder. Bu olanlar Peyton ve Brooke arasında soğuk rüzgarlar estirmiş ve ikilinin arasını bozmuştur. Fakat Peyton, Brooke ile olan arkadaşlığının tüm erkeklerden daha önemli olduğunu anlar. Peyton daha sonraları, takımın bir diğer oyuncusu Jake Jagielski ile yakınlaşır. Jake'in Jenny adında 6 aylık bir bebeği vardır. Jenny'nin annesi Nikki'nin çıkagelmesi tüm olayları karıştırır. Lucas'ın barda tanıştığı Nikki ile tek gecelik kaçamak yaşaması tüm şimşekleri üzerine çekmesine yol açar. Nikki'nin ısrarlı bir şekilde Jenny'i velayetine almak istemesi üzerine Jake, bebeğini korumak için Tree Hill'i terkeder. Kısacası Jake de Peyton'ı yalnız bırakır.

Karen, İtalya'da bir aşçılık okuluna kabul edilir ve kasabadan altı haftalığına ayrılmak zorunda kalır. Ayrılırken Lucas'ı Keith'e emanet eder. Lucas, annesinin geleceği gün Keith ile onu karşılamaya giderken araba kazası geçirir. Lucas kazadan ağır yara alarak kurtulur ve tesadüfen orada olan Dan tarafından hastaneye kaldırılır. Arabayı içkili kullandığı için Karen, Keith'e çok kızar. Böylece aralarındaki romantik oluşum yok olma düzeyine gelir. Bu sırada Deb ve Karen barışıp arkadaş olurlar ve iş ortaklığına başlarlar. Ardından Keith, Karen'a evlenme teklifi eder ve geri çevrilir. Dan de Lucas'ın hastane masraflarını karşılaması için Keith'in tamirhanesini kendisine satması için baskı yapar. Keith tamirhaneyi satar ve Tree Hill'de hiçbir şeyinin kalmadığı gerekçesi ile Charleston'a taşınır.

Sezon finalinde, Koç Whitey, bir göz ameliyatı için hastanededir. Takım artık play-off'larda oynamaktadır. Takım koçluğunu da Dan üstlenmiştir. Lucas ve Nathan babalarına karşı beraber hareket ederler. Takım maçı kaybeder ve elenir. Başka bir gün Dan, karısı Deb ve kardeşi Keith'i kendi evinde basar. Deb ile boşanma kararı alırlar ve ertesi gün de boşanma kâğıtlarını imzalarken kalp krizi geçirir. Peyton ve Brooke, hiçbir erkeğin aralarına giremeyeceğine dair söz verirler ve Lucas'ın onlar için yazdığı veda mektuplarını yakarlar. Bu arada Nikki, Jake'i bulmak için kasabaya gelir. Brooke, Jake Savannah'a gittiği halde Nikki'ye Seettle'da olduğunu söyler. Haley ve Nathan, play-off'lardan sonra bir şeyler yapmayı planlamaktadır ama bu yeterince açık değildir. Lucas, Haley'e veda etmek için gittiğinde ve onları bornozlu gördüğünde şoke olur. Ardından Haley evlendiklerini söyleyince şaşırır. Lucas da Keith ile beraber Charleston'a taşınır.

2.Sezon

Charleston'a taşınan Lucas ve Keith, Dan'in hastalığını haber aldıklarında çok geçmeden Tree Hill'e dönerler. Dan'in genetik bir kalp sorunu vardır, doktorları stresten uzak kalmasını isterler. Deb ile karmaşık bir durumsal içine girerler. Nathan ve Haley resmen evlenirler ve birlikte yaşamaya başlarlar. Deb buna karşı çıkar. Lucas, Peyton ve Brooke ile aralarını düzeltmeye çalışır. Bu sırada, Brooke'un yan dairesine Felix Tagarro ve kızkardeşi Anna Tagarro taşınırlar. Felix, Brooke'a göz koyar, bir yandan da Lucas'a içten içe kıskançlık beslemeye başlar ve bunu da çekinmeden çeşitli şekillerde belli eder. Lucas ise Anna ile yakınlaşmaya başlar.

Lucas ve Nathan, babalarının kalp sorununun genetik olduğunu öğrendiklerinde teste girerler. Bu testin sonunda Lucas'ın da Dan gibi bir kalp sorunu olduğu ortaya çıkar. Lucas bu durumu annesi Karen'dan gizlemek zorunda kalır, çünkü tedavi için gerekli ilaçları karşılamak için paraları yoktur. Dan bu masrafları karşılamanın karşılığında Lucas'ın evine taşınmasını sağlar. Bu sırada Keith de, Dan'in hastalığı nedeniyle, onun işine bakmaya başlar. Ama Karen ile arası hala iyi değildir. Nathan, para kazanmak için babasının şirketine geçici olarak bakan amcasının yanında çırak olarak başlar. Böylece iki kardeş, hayatlarında sadece isimlerini bilmeleriyle kaldıkları insanları, bir şekilde yakından tanıma fırsatı bulurlar.

Peyton, Karen'ın yan dükkânında bir kulüp açar ve Karen'ın desteğiyle burada müzik gruplarını çıkararak hayallerini gerçekleştirmeye başlar. Şehre dönen Jake ile kısa süreli bir ilişkisi olur, ama Jake yine ayrılmak zorunda kalır. Brooke, ailesinin iflası ve parasız kalmasıyla birlikte zor dönemler geçirir. Haley ise, bu kulüpte çalmaya çıkan Chris Keller'dan etkilenir, ve müzisyen olmaya karar vererek turneye çıkar. Ancak Chris Keller'ın içten içe Haley'e duyduğu ilgi ve Nathan'ın yanlış anlamaları, ikilinin aralarının açılmasına sebep olur. Nathan, turne sırasında Atlanta'ya gider ve Haley'nin mutlu olduğunu görür. Tree Hill'e dönüşte daha kötü olur ve Haley'den ayrılmaya karar verir.

Karen, Lucas'ın doğumu nedeniyle gidemediği üniversiteye gitmeye başlar ve İşletme dersi hocası Andy Hargrove ile yakınlaşır. Keith de, Jules isimli bir müşterisine aşık olur ve çıkmaya başlarlar. Karen'ın Andy ile, Keith'in de Jules ile yakınlaşmaları, Dan'in araya girerek onların ilişkilerini etkilemesi olayları büyütür. Keith'in Jules ile evlenme kararı alması ve hemen ertesinde Dan'in Jules'u, Keith'in ona aşık olması için kiralanmasının Lucas tarafından farketmesi, Dan ile Lucas arasında soğuk rüzgarlar estirir. Lucas durumu annesi Karen ve Andy'e anlatır. Keith'den olayı gizlerler ve Dan'in bir açığını yakalamaya çalışırlar. Ancak büyük bir plan yapan Dan, tüm bunları boşa çıkarır. Evlilik töreni için kilisede bulundukları esnada Jules geçide gelmez ve kiliseden kaçar. Keith büyük bir hayal kırıklığı daha yaşar.

Bu sırada Tree Hill lisesinde Okul Başkanlığı seçimlerini eski başkan Erika Marsh'ı mağlup ederek Brooke kazanır. Aynı dönemde 50 yıl sonra açılacak bir zaman kapsülü yapılır ve öğrenciler hayattan beklentilerini kimsenin bilmediği bir kasette kayda alırlar. Herkes burada çeşitli itiraflarda bulunmuştur.

Anna, cinsel tercihleri yüzünden önceki okulundaki gibi çıkan söylentiler nedeniyle, Felix de bu söylentileri Peyton'ın üzerine yıkmaya çalışması ve okulda bunun için yaptığı disiplinsiz hareketleri nedeniyle okuldan kovulup askeri liseye yazdırılması nedeniyle şehirden ayrılırlar. Brooke, Lucas'ın evinde Karen'ın yanında yaşamaya başlar. Lucas'ın tekrar eve dönmesi ile ikili arasında ilginç yakınlaşmalar olur. Nathan'ın dayısı, Deb'in erkek kardeşi olan ve NASCAR yarışçısı olan Cooper Lee, hem Deb'in Dan ile yaşadığı sorunlar, hem de Nathan'ın Haley yüzünden bozulan moralini yerine getirebilmek için Tree Hill'e gelir. Nathan ve Lucas'ı bir piste götürerek NASCAR arabalarıyla tur atmalarını ve morallenmelerini ister. Ancak Nathan, çok ciddi bir kaza geçirir ve hastaneye kaldırılır. Haley haberi alır almaz arar, ancak Nathan onunla konuşmak istemez. Tüm bunlar olurken Dan de, evliliğin iptali için gerekli belgeleri hazırlayıp Haley'i imzalatmak zorunda bırakır, ancak Haley imzalamaz. Lucas da New York'dayken Haley'i görmeye gider ve onu Tree Hill'e dönmesi için ikna etmeye çalışır.

Sezon finalinde, Andy, yerleşme vizesi bittiğini ortaya çıkaran Dan tarafından köşeye sıkıştırıldığı için memleketi Yeni Zelanda'ya gitmek zorunda kalır. Keith, Julie ile yaşadıklarının ardından şehri yine terkeder. Karen her iki sevdiği adamı kaybettiği için çok üzgündür. Deb, Dan ile yaşadıkları yetmezmiş gibi, Nathan'ın kazası nedeniyle zor günler geçirir, bu yüzden ilaç ve alkol kullanımını kontrolsüz biçimde artırır. Lucas, Brooke'a olan hislerini açıklar, ancak Brooke ailesi ile Los Angeles'a gidecektir. Peyton'ın biyolojik annesi Ellie Harp ortaya çıkar. Haley'nin Tree Hill'e döndüğü gece, Dan'in işyerinde yangın çıkar. O sırada Dan oradadır, ve alevlerin arasında kalır. Acaba normal bir yangın mıdır, yoksa Dan'e olan nefretini bir şekilde gösteren birinin kundaklaması mıdır?

3.Sezon

Dan, Lucas tarafından yangından kurtarılır. Vücudunda çok ciddi olmayan yanıklar vardır. Ancak yangının bir kundaklama olduğuna emin olmasına rağmen olay anını bir türlü hatırlayamaz. Kendisini kurtaran Lucas'ı yangını başlatan kişi olarak görür. Kimin bu yangını çıkarttığını öğrenmek için planlar kurmaya başlar. Brooke tüm yaz boyunca erkeklerle birlikte gönül eğlendirir. Tree Hill'e dönüşte de Lucas ile benzer bir yakınlaşma içine girer, gönülden bir bağ olmayan, sadece cinsel unsurların ön planda olduğu bir yakınlaşma... Lucas'ın kalp problemi gittikçe ciddi boyuta ulaşmaya başlamıştır, ve Dan ile arası kötü olduğundan tedavisi için gerekli ilaçları da alamamaktadır. Haley, yangın gecesi Tree Hill'e dönmüştür, ancak Nathan artık onun yanında olmasını istemez. Annesi Deb'in yanında kalmaktadır, ve eski evlerini de artık Brooke kiralamıştır. Brooke ile yaşamaya başlar, eskiden olduğu gibi Karen'ın kafesinde garson olarak çalışmaya devam eder. Peyton ise biyolojik annesinin ortaya çıkmasının verdiği zor duruma kendini alıştırmaya çalışmaktadır.

Dan, okul aile birliğini ikna ederek Koç Durham'ı görevden aldırmaya ve yerine geçmeye çalışır. Ancak aynı zamanda belediye başkanı olan Mullins'in karşı çıkmasıyla bu oylamayı kaybeder. Bunun üzerine Mullins'i takip eder ve onu birkaç fahişe ile bir otel odasında yakalar. Olayı videoya kaydederek ona şantaj yapar ve görevi bırakmasını sağlayarak, yaklaşan seçimlerde Tree Hill Belediye Başkanlığına aday olur. Aynı zamanda da Deb üzerinde ciddi anlamda yıpratıcı oyunlar oynamakta ve onu psikolojik olarak rahatsız etmeye çalışmaktadır. Deb dayanamaz ve bir kliniğe yatar, çıkar.

Karen da basketbol sezonunun açılışında Dan'in yaptığı propagandaya karşılık belediye başkanlığına aday olur ve ikili arasında gerginlik had safhaya çıkar. Belediye Başkanlığı seçimini büyük paralar yatıran Dan kazanır. Bunlar olurken Keith de Tree Hill'e dönmüştür ve bir şekilde yine Karen ile görüşmeye başlarlar, bu seferki ilişki biraz daha ciddidir ve Karen'la ilk kez ilişkiye girerler. Bunun sonucunda Karen hamile kalır, ve Keith'e evlenme teklif eder. İkili evlenmeye karar verirler. Ancak Dan, yangını çıkaranın Keith olduğuna emindir, ve içten içe ondan intikam almaya yeminlidir.

Okulun ponpon kız seçimleri yapılırken okula yeni gelen Rachel, Brooke ile ciddi bir rekabet içine girer. Rachel, hem Lucas'a kur yaparak, hem de ponpon takımındaki etkisini artırmaya başlamıştır. Lucas her ne kadar Brooke ile beraber olsa da kalbi Peyton'dadır. Peyton, biyolojik annesi Ellie Harp'ın göğüs kanseri olduğunu öğrendiğinde onu tanımak ister. Ancak Ellie ölür. Peyton iki annesini de kaybetmenin üzüntüsü ile, zaten sürekli yalnız kaldığını düşündüğü için kötü bir ruh halinde iken daha da depresif hale gelir.

Geçen sene doldurulan ve 50 sene boyunca açılmaması gereken zaman kapsülü, Rachel tarafından çalınır ve okulda yayınlanmaya başlar. Bunun çok kötü getirileri olur. Nathan, Haley'den nefret ettiğini, Lucas Dan'i içten çökertmeye çalıştığını söylediği için, Brooke da göğüslerini gösterdiği için okulda infial yaratır. Jimmy'nin yaptığı itiraflar ve herkesi kötüleyerek konuşmaları yüzünden duyduğu ızdırap nedeniyle intihar etmek ister. Okula silah getirir ve bazı öğrencileri rehin alır. Bu olay sırasında Peyton, bacağından vurulur ve Lucas tarafından kütüphaneye götürülür. Orada bulunan Keith okula girer ve Jimmy'i silahını bırakması için ikna etmeye çalışır. Ancak Jimmy intihar eder. O sırada okula giren Dan, silahı alarak Keith'i vurur ve öldürür. Bu olay dışarıya Jimmy'nin Keith'i vurduğu ve intihar ettiği şeklinde yansır. Böylece hem Dan, Keith'den intikamını almıştır, hem de Jimmy katil olarak anılmaya başlamıştır.

Brooke ile Lucas'ın arası, Lucas'ın Peyton'ı vurulduğu sırada kütüphanede onu öptüğünü Brooke'a itiraf etmesiyle Brooke soğuk bir duş yaşar. Bu durum Peyton ile Brooke'un arasını bozar. Peyton, Savannah'a Jake'in yanına gider, ancak Jake onun Lucas'ı sevdiğini anlar ve onu istemez. Peyton bir hayal kırıklığı daha yaşar. Artık o da Lucas'ı sevdiğine emindir, ancak bunu platonik olarak yaşamaya başlar.

Rachel, zaman kapsülünü çaldığı için suçluluk duyduğundan herkesi ailesinin kır evine bir haftasonu tatili için davet eder. Burada Nathan, Haley'e yeniden evlenme teklif eder. İkili bu sefer herkesin katılacağı bir tören düzenlemek için Tree Hill'e dönerler. Rachel, Nathan'ın dayısı Cooper ile birlikte olmaya başlar, ancak Cooper'ın Rachel'ın yaşından haberi yoktur. Bu ortaya çıkınca Rachel'dan uzaklaşır, ancak Rachel onu takıntı yapmıştır.

Düğün esnasında Dan ile Deb arasında, Peyton ile Brooke arasında ve Rachel ile Cooper arasında soğuk rüzgarlar esmektedir. Tüm bunlar yaşanırken Brooke ile Lucas'ın arası da bozulur. Ortada Karen'dan başka bir hamilelik testi daha yapan vardır. Ancak kimin olduğu belli değildir. Düğün sırasında limuzini kaçıran Rachel'ı durdurmak için arabaya atlayan Cooper ile Rachel arasında arabada kavga çıkar. Bu sırada yeni evli Nathan ve Haley balayı için İngiltere'ye gideceklerdir, Lucas'ın arabasıyla havalimanına doğru yola çıkarlar. Rachel hamile olduğunu söyler, ancak Cooper inanmaz. Rachel direksiyona hamle yapar ve Cooper kontrolü kaybeder. Köprüde karşılaşan iki araba birbirine çarpacakken limuzin nehre uçar. Nathan, Cooper ve Rachel'ı kurtarmak için suya atlar. Ancak üçü de su yüzüne çıkamaz..

4.Sezon

Kazadan Rachel hafif yaralarla kurtulurken Cooper yoğun bakıma alınır. Rachel herkesin hedefindedir. Dan hastaneye gelir ve Deb ona yangını çıkaranın kendisi olduğunu itiraf eder. Dan, Deb'e hayatını zehir edeceğine dair söz verir, ancak Keith'i öldürdüğü için vicdan azabı çekmektedir, halüsinasyonlar görmeye başlar. Lucas ile Peyton arasında yakınlaşma başlar. Ancak Lucas beynen Brooke'u istemektedir. bir yandan da kalbinin Peyton'a gittiğinin farkındadır. Bu sırada Ellie, Peyton'a bıraktığı plakların arasına Derek adında bir erkek kardeşi olduğuna dair not yazmıştır. Peyton, Derek ile önce iletişime girmeye korkar. Sonra arar, ancak terslenir. İnternette podcast yayınına başlar ve içindekilerini oraya döker. Derek olduğunu söyleyen bir kişi, Tree Hill'e gelir ve Peyton'la görüşmeye başlar.

Cooper'ın iyileştikten sonra şehri terketmesiyle onu kaybeden Rachel, Nathan'a göz koyar ve bu durum Haley'nin çıldırmasına yol açar. İkili sürekli karşı karşıya gelir. Lucas, Brooke'un peşindedir, ancak Brooke artık Lucas'ı istememektedir. En sonunda bir ev partisinde kendisinden artık vazgeçtiğini belirtir. Dan, Karen'ın hamileliği sırasında duygusal olarak Karen'a yakınlaşır. Karen önceleri reddetse de, Dan'e karşı koyamamaya başlar. Deb rehabilitasyon görmek için tekrar bir kliniğe yatar. Ayrıca Dan ile Karen'ın yakınlaştığını anlayınca ikisine de büyük nefret beslemeye başlar. Lucas'ın kalp problemi ciddi boyutlara ulaştığından artık basketbol oynaması annesi Karen ve Koç Durham tarafından yasaklanmıştır. Lucas da nehir kenarından arkadaşı Skills'i Durham'a tavsiye eder. Skills, takımda Lucas'ın pozisyonunda oynamaya başlar. Daha sonra Lucas sadece 15 dakika oynamak koşuluyla takıma tekrar döner ve Keith'in anısına onun zamanında giydiği 22 numarayı giyer.

Derek'in aslında Peyton'ı takip eden bir psikopat olduğu ortaya çıkar. Peyton'ı evinde kıstırarak ona tecavüz etmeye kalkar. Oraya yetişen Lucas ve o anda ortaya çıkar gerçek kardeşi Derek tarafından kurtarılır. Derek, siyahi bir babadan olan siyahi bir üvey kardeştir. Psikopat Derek, yaralı da olsa, bu olaydan kurtulur. Daha sonra yakalandığına dair Peyton'a bir telefon gelir. Brooke, internette Nick Chavez isimli biri ile görüşmeye başlar. Kendini Peyton olarak tanıtır. Ancak Nick, onun yeni İngilizce öğretmenidir ve ders sırasında bu durumun ortaya çıkmasıyla ikili artık gizli gizli görüşmeye başlar.

Nathan, eve para getirebilmek için sıkışır ve Dan'e para istemeye gider. Ancak Dan onu tersler. Nathan da Daunte ismindeki bahisçi bir adamdan para almak zorunda kalır. Ancak Daunte şike yapmasını ister. Lucas bunu öğrenir, önlemeye çalışır ancak Nathan'a arka çıkmaktan başka çaresi olmaz. Derek, Peyton'a tek başına yaşayabilmesi ve yaşadığı depresyonu atlatabilmesi için yardım eder. Bu sırada Koç Durham'a bir veda gecesi düzenlenir. Lucas oraya Brooke ile katılır, ancak artık ilişkileri bitmiştir. Bunu kabul eden Lucas durumu Peyton'a açar. Peyton da artık dayanamaz ve Lucas'a âşık olduğunu itiraf eder.

Kuzgunlar, Dan'in zamanından beri seneler sonra nihayet eyalet şampiyonluğu maçına çıkacaktır. Rakip Pontiac Lisesi'dir. Daunte'nin maçı kaybetmeleri isteği doğrultusunda Nathan bilerek kötü oynamaktadır. Dan de durumdan haberdardır. Bir yandan Daunte'yi kontrol etmektedir. Ponpon takımdaki Haley rahatsızlanır ve kızlar hastaneye giderler. Burada Haley bebeğin erkek olduğunu öğrenir. Bu sırada ilk yarıda yenik durumda olan takımda huzursuzluk hakimdir. Lucas ve Skills bahis olayını bilmektedir ve canla başla oynamaktadır. Koç Durham, takımı etkileyecek bir konuşma yapar, bu sırada Haley de Nathan'a oğulları olacağını söyler. Nathan bahisi ve Daunte'yi unutarak güzel oynamaya başlar. Takım Lucas'ın son saniye üçlüğü ile şampiyonluğa ulaşır. Daha sonra Peyton'a onu sevdiğini söyler. Daunte, olayın hıncı ile maçın gecesinde Nathan ve Haley'i sokakta yakalar, arabayı üstlerine sürer ve Haley'e çarpar. Daunte olay yerinde ölürken, Haley ağır yaralanmıştır. Nathan, Daunte'yi arabadan çıkararak dövmeye başlar ama öldürdüğünü sanır. Dan, polisler gelene kadar Daunte'nin ölümünü üstlenir. Ancak Daunte'nin ölümünün zaten kaza sırasında gerçekleştiği ortaya çıkar ve Dan serbest kalır. Bu sırada Lucas, Haley'in yanına gelir ve maçta kullanmadığı ilacı yüzünden kalp krizi geçirir. İkili hastaneye kaldırılır.

İyileşen Haley'in bacağı kırılmıştır. Lucas komadayken riyasında Keith'i görür ve Jimmy'nin kendisini öldürdüğü sırada okulda biri daha olduğunu hatırlamasını sağlar. Nathan, Haley'e olanları itiraf eder. Dan ile Karen arasındaki bağ giderek güçlenmektedir. Dan'e sürekli bilinmeyen biri tarafından Keith'i öldürdüğünü bildiğini belirten mesajlar gelir. Brooke, hep istediği modacı olma hayaline yaklaşır ancak matematikten kalmaktadır ve kopya çekmek için Haley'in öğretmenler odası anahtarını çalar. Sonuçta dersten geçer ancak birinin sınavı çaldığı anlaşılır. Rachel bunu üstlenir ve okuldan atılır. Bu sırada, Nathan da vicdan azabı çeker ve yaptığı şikeleri kamuoyuna açıklar. Haley, kopya olayı yüzünden öğretmenlik görevinden alınır, ve Nathan yüzünden de okul birincisi olmasına rağmen mezuniyet konuşması yapılmasına izin verilmez.

Lucas da, Keith'in kendisine verdiği mesajı takip etmektedir. Sonunda olayı gören bu kişinin Abby olduğunu anlar. Ancak Dan de kendisine gelen mesajların izini sürerek Abby'i öğrenir. Ona ilk önce Lucas ulaşır ama konuşamaz. Mezuniyet balosu yaklaşmaktadır. Brooke ve Peyton arasında gerginlik sürmektedir. Peyton baloya katılmamaya karar verir. Dan ve Karen baloya birlikte katılırlar. Lucas, hala annesinin Dan ile olma fikrine şiddetle karşıdır. Abby de Keith'i vuranın Dan olduğunu söyleyince ona olan nefreti kat kat artar. Bu sırada Psikopat Derek ortaya çıkar ve baloya aniden gitmeye karar veren Peyton'ı yine evinde kıstırır. Brooke da aralarını düzeltmek için eve geldiğinde onu da rehin alır. Sonra Derek'in bir boşluğundan yararlanan ikili, Derek'i etkisiz hale getirmeyi başarır. Derek hapishaneye kapatılır. Adının aslında Ian olduğu, Peyton'ı, ölümüne sebep olduğunu düşündüğü eski kız arkadaşına benzettiği, bu yüzden onu takıntı haline getirdiği ortaya çıkar.

Lucas, Dan ve Karen'ı evde öpüşürken yakalar. Annesine Dan'in Keith'i vurduğunu söyler ama Karen ona inanmaz. Lucas, Deb'in bir silahı olduğunu Haley'den öğrenir ve bunu evlerine gidip gizlice alır. Dan'in eve gelip Karen'ı gördüğü bir anda önce Abby'nin yaptığı gibi bilinmeyen numaradan mesaj atar ve Dan'in verdiği tepkiyi göstererek onun Keith'i öldürdüğünü annesine kanıtlar ve silahı çeker. Karen bu gerilime dayanamaz ve bayılır. Dan gider ve yaptığını polise itiraf eder, tutuklanarak cezaevine konur. Karen komaya girer ve bebeği düşürme olasılığı ortaya çıkar. Bebek ameliyatla alınır ancak Karen hala komadadır. Lucas'ın Lily Roe adında bir kızkardeşi olur.

Tüm bunlar olurken, mezuniyet töreni yapılır. Nathan, müdüre hatalarının Haley'nin ödememesi gerektiğini söyler ve mezuniyet konuşması yapmasını sağlar. Herkes diplomalarını alır, konuşma yaptığı sırada Haley sancılanır ve hastaneye kaldırılır. Bir erkek dünyaya getirir. Adına James Lucas Scott koyarlar. Bu sırada Karen da komadan çıkar ve iyileşmeye başlar. Daha sonra hapishaneye Dan ile yüzleşmeye gider ve tüm içindekileri döker. Vicdan azabı çeken Dan intihar etmeye kalkar ama bunu yapamaz.

Sezon finalinde, tüm soğukluklar artık bitmiştir. Brooke ve Peyton'ın arası düzelmiştir. Herkes üniversite hayatına başlayacaktır, dört sene sonra nehir kenarındaki sahada buluşmak üzere sözleşirler.

Sezonlar

SezonBölüm SayısıDisk SayısıÇıkış TarihiOne Tree Hill DVD'leri
Bölge 1Bölge 2Bölge 4
1 22 6 2003—2004 Ocak 25, 2005[1] Eylül 5, 2005[2] Şubat 1, 2006[3]
2 23 6 2004 —2005 Eylül 13, 2005[4] Nisan 10, 2006[5] Eylül 6, 2006[6]
3 22 6 2005—2006 Eylül 26, 2006[7] Eylül 23, 2006[8] Temmuz 4, 2007[9]
4 21 6 2006—2007 Aralık 18, 2007[10] Nisan 7, 2008[11] Haziran 4, 2008
5 18 6 2008-2009 Ağustos 26, 2008 Ekim 6, 2008 Nisan 1, 2009
6 24 - 2009 Bilgi Yok. Ekim 5, 2009 Bilgi Yok.

Bölümler

Sezon 1: 2003-2004

No # Bölüm[12] Yazarlar[12] Yönetmen[12] Yayın Tarihi[12]
1"Pilot"Mark SchwahnBryan GordonEylül 23, 2003
2"The Places You Have Come to Fear the Most"Mark SchwahnBryan GordonEylül 30, 2003
3"Are You True?"Jennifer CecilMichael GrossmanEkim 7, 2003
4"Crash Into You"Mark PerryDavid CarsonEkim 14, 2003
5"All That You Can't Leave Behind"[12]
aka "Where I End and You Begin"[13]
Ann Hamilton ve Mark SchwahnDuane ClarkEkim 21, 2003
6"Every Night is Another Story"Mike KelleyJason MooreEkim 28, 2003
7"Life in a Glass House"Mike KelleyRobert Duncan McNeillEkim 4, 2003
8"The Search for Something More"Jennifer CecilJohn T. KretchmerEkim 11, 2003
9"With Arms Outstretched"Mark SchwahnGreg PrangeKasım 18, 2003
10"You Gotta Go There to Come Back"Mike KelleyKeith SamplesOcak 20, 2004
11"The Living Years"Mark PerryThomas J. WrightOcak 27, 2004
12"Crash Course in Polite Conversations"Jessica QuellerSandy SmolanŞubat 3, 2004
13"Hanging by a Moment"Mark SchwahnJohn BehringŞubat 10, 2004
14"I Shall Believe"Jennifer CecilGreg PrangeŞubat 17, 2004
15"Suddenly Everything Has Changed"Mark PerryDavid CarsonŞubat 24, 2004
16"The First Cut is the Deepest"Mike KelleyRobert Duncan McNeillMart 2, 2004
17"Spirit in the Night"Terrence ColiDuane ClarkNisan 6, 2004
18"To Wish Impossible Things"Mark SchwahnBilly DicksonNisan 13, 2004
19"How Can You Be Sure?"Karyn UsherThomas J. WrightNisan 20, 2004
20"What Is and What Should Never Be"Edward Kitsis ve Adam HorowitzPerry LangNisan 27, 2004
21"The Leaving Song"Jennifer Cecil and Mark PerryDavis CarsonMayıs 4, 2004
22"The Games That Play Us"Mark SchwahnGreg PrangeMayıs 11, 2004

Sezon 2: 2004-2005

No # Bölüm[14] Yazarlar[14] Yönetmen[14] Yayın Tarihi[14]
23(1)"The Desperate Kingdom of Love"Mark SchwahnGreg PrangeEylül 21, 2004
24(2)"Truth Doesn't Make a Noise"Mark PerryBilly DicksonEylül 28, 2004
25(3)"Near Wild Heaven"James Stoteraux ve Chad FiveashGreg PrangeEkim 5, 2004
26(4)"You Can't Always Get What You Want"Jennifer CecilJoanna KernsEkim 12, 2004
27(5)"I Will Dare"Mark SchwahnThomas J. WrightEkim 19, 2004
28(6)"We Might as Well Be Strangers"Terrence ColiSandy BookstaverEkim 26, 2004
29(7)"Let the Reigns Go Loose"R. Lee Fleming, Jr.David PaymerKasım 2, 2004
30(8)"Truth, Bitter Truth"Stacy RukeyserBilly DicksonKasım 9, 2004
31(9)"The Trick is to Keep Breathing"James Stoteraux ve Chad FiveashJohn AsherKasım 16, 2004
32(10)"Don't Take Me for Granted"Mark SchwahnLev L. SpiroKasım 30, 2004
33(11)"The Heart Brings You Back"Mark PerryMatt ShakmanOcak 25, 2005
34(12)"Between Order and Randomness"Terrence ColiBethany RooneyŞubat 1, 2005
35(13)"The Hero Dies in This One"Jennifer CecilKevin DowlingŞubat 8, 2005
36(14)"The Quiet Things That No One Ever Knows"R. Lee Fleming, Jr.Babu SubramaniamŞubat 15, 2005
37(15)"Unopened Letter to the World"Mark SchwahnGreg PrangeŞubat 22, 2005
38(16)"Somewhere a Clock is Ticking"Stacy RukeyserBilly DicksonMart 1, 2005
39(17)"Something I Can Never Have"Mike Herro and David StraussPaul JohanssonNisan 19, 2005
40(18)"The Lonesome Road"John NorrisThomas J. WrightNisan 26, 2005
41(19)"I'm Wide Awake, It's Morning"Mark SchwahnThomas J. WrightMayıs 3, 2005
42(20)"Lifetime Piling Up"Mark PerryLes ButlerMayıs 10, 2005
43(21)"What Could Have Been"Jennifer CecilBethany RooneyMayıs 17, 2005
44(22)"The Tide That Left and Never Came Back"Mark SchwahnThomas J. WrightMayıs 24, 2005
45(23)"The Leavers Dance"Mark SchwahnGreg PrangeMayıs 24, 2005

Sezon 3: 2005-2006

No # Bölüm[15] Yazar[15] Yönetmen[15] Yayın Tarihi[15]
46(1)"Like You Like an Arsonist"Mark SchwahnGreg PrangeEkim 5, 2005
47(2)"From the Edge of the Deep Green Sea"Mark SchwahnKevin DowlingEkim 12, 2005
48(3)"First Day on a Brand New Planet"Terrence ColiBilly DicksonEkim 19, 2005
49(4)"An Attempt to Tip the Scales"Stacy RukeyserJanice CookeEkim 26, 2005
50(5)"A Multitude of Casualties"R. Lee Fleming, JrThomas J. WrightKasım 2, 2005
51(6)"Locked Hearts and Hand Grenades"James Stoteraux ve Chad FiveashMarita GrabiakKasım 9, 2005
52(7)"Champagne for My Real Friends,
Real Pain for My Sham Friends"
Mark SchwahnPaul JohanssonKasım 16, 2005
53(8)"The Worst Day Since Yesterday"Mike Herro and David StraussJohn AsherKasım 30, 2005
54(9)"How a Resurrection Really Feels"Mark SchwahnGreg PrangeAralık 7, 2005
55(10)"Brave New World"John A. NorrisJohn AsherOcak 11, 2006
56(11)"Return of the Future"Terrence ColiBethany RooneyOcak 18, 2006
57(12)"I've Got Dreams to Remember"Mike Herro and David StraussStuart GillardOcak 25, 2006
58(13)"The Wind That Blew My Heart Away"Stacy RukeyserDavid JacksonŞubat 1, 2006
59(14)"All Tomorrow's Parties"Anna LottoDavid PaymerŞubat 8, 2006
60(15)"Just Watch the Fireworks"James Stoteraux and Chad FiveashBilly DicksonŞubat 15, 2006
61(16)"With Tired Eyes, Tired
Minds, Tired Souls, We Slept"
Mark SchwahnGreg PrangeMart 1, 2006
62(17)"Who Will Survive, and
What Will Be Left of Them"
Mark SchwahnJohn AsherMart 29, 2006
63(18)"When it Isn't Like it Should Be"R. Lee Fleming, Jr.Paul JohanssonNisan 5, 2006
64(19)"I Slept with Someone in Fall Out Boy
and All I Got Was This Stupid Song
Written About Me"
William H. BrownMoira KellyNisan 12, 2006
65(20)"Everyday is a Sunday Evening"Mark SchwahnBilly DicksonNisan 19, 2006
66(21)"Over the Hills and Far Away"Mark SchwahnThomas J. WrightNisan 26, 2006
67(22)"The Show Must Go On"Mark SchwahnMark SchwahnMayıs 3, 2006

Sezon 4: 2006-2007

No # Bölüm[16] Yazarlar[16] Yönetmen[16] Yayın Tarihi[16]
68(1)"The Same Deep Water as You"Mark SchwahnGreg PrangeEylül 27, 2006
69(2)"Things I Forgot at Birth"Mark SchwahnGreg PrangeEkim 4, 2006
70(3)"Good News for People Who Love Bad News"Mike Herro ve David StraussJohn AsherEkim 11, 2006
71(4)"Can't Stop This Thing We've Started"Terrance ColiBethany RooneyEkim 18, 2006
72(5)"I Love You But I've Chosen Darkness"Mark SchwahnStuart GillardEkim 25, 2006
73(6)"Where Did You Sleep Last Night?"William H. BrownPaul JohanssonKasım 8, 2006
74(7)"All These Things That I've Done"Adele LimDavid JacksonKasım 15, 2006
75(8)"Nothing Left to Say But Goodbye"John A. NorrisJanice CookeKasım 22, 2006
76(9)"Some You Give Away"Mark SchwahnGreg PrangeKasım 29, 2006
77(10)"Songs to Love and Die By"Mark SchwahnJohn AsherAralık 6, 2006
78(11)"Everything in Its Right Place"Dawn UrbontMichael LangeOcak 17, 2007
79(12)"Resolve"Michelle Furtney-GoodmanMoira KellyOcak 24, 2007
80(13)"Pictures of You"Mark SchwahnLes ButlerŞubat 7, 2007
81(14)"Sad Songs for Dirty Lovers"William H. BrownJanice CookeŞubat 14, 2007
82(15)"Prom Night at Hater High"Mike Herro ve David StraussPaul JohanssonŞubat 21, 2007
83(16)"You Call it Madness, But I Call it Love"Terrence ColiThomas J. WrightMayıs 2, 2007
84(17)"It Gets the Worst at Night"Mark Schwahn ve Jim LeeGreg PrangeMayıs 9, 2007
85(18)"The Runaway Found"Mark SchwahnDavid JacksonMayıs 16, 2007
86(19)"Ashes of Dreams You Let Die"John A. NorrisMichael LangeMayıs 30, 2007
87(20)"The Birth and Death of the Day"Mark SchwahnGreg PrangeHaziran 6, 2007
88(21)"All of a Sudden I Miss Everyone"Mark SchwahnMark SchwahnHaziran 13, 2007

Sezon 5: 2007-2008

No # Bölüm[13] Yazar[13] Yönetmen[13] Yayın Tarihi
89(1)"4 Years, 6 Months, 2 Days"Mark SchwahnGreg PrangeOcak 8, 2008
90(2)"Racing Like a Pro"Mark SchwahnPaul JohanssonOcak 8, 2008
91(3)"My Way Home is Through You"John A. NorrisDavid JacksonOcak 15, 2008
92(4)"It's Alright, Ma (I'm Only Bleeding)"Adele LimJanice CookeOcak 22, 2008
93(5)"I Forgot to Remember to Forget"Terrence ColiLiz FriedlanderOcak 29, 2008
94(6)"Don't Dream It's Over"Mark SchwahnThomas J. WrightŞubat 5, 2008
95(7)"In Da Club"Mike Herro ve David StraussGreg PrangeŞubat 12, 2008
96(8)"Please Please Please Let Me Get What I Want"Mike DanielsPaul JohanssonŞubat 19, 2008
97(9)"For Tonight You're Only Here to Know"Mark SchwahnJoe DavolaŞubat 26, 2008
98(10)"Running to Stand Still"Willian H. BrownClark MathisMart 4, 2008
99(11)"You're Gonna Need Someone On Your Side"Zachary HaynesMichael J. LeoneMart 11, 2008
100(12)"Hundred"Mark SchwahnLes ButlerMart 18, 2008
101(13)"Echoes, Silence, Patience & Grace"Mark SchwahnGreg PrangeNisan 14, 2008
102(14)"What Do You Go Home To"Mark SchwahnLiz FriedlanderNisan 21, 2008
103(15)"Life Is Short"Elisa DelsonPaul JohanssonNisan 28, 2008
104(16)"Crying Won't Help You"William H. BrownGreg PrangeMayıs 5, 2008
105(17)"Hate is Safer Than Love"Mark SchwahnStuart GilliardMayıs 12, 2008
106(18)"What Comes After The Blues"Mark SchwahnMark SchwahnMayıs 19, 2008

Sezon 6: 2008-2009

No # Bölüm[13] Yazar[13] Yönetmen[13] Yayın Tarihi
107(1)"Touch Me I'm Going To Scream"Mark SchwahnStuart GillardEylül 1, 2008
108(2)"One Million Billionth of a Millisecond on a Sunday Morning"Mark SchwahnGreg PrangeEylül 8, 2008
109(3)"Get Cape. Wear Cape. Fly."Mark SchwahnLiz FriedlanderEylül 15, 2008
110(4)"Bridge Over Troubled Water"Paul JohanssonEylül 22, 2008
111(5)"You've Dug Your Own Grave, Now Lie In It."William H. BrownWilliam H. BrownEylül 29, 2008
112(6)"Choosing My Own Way of Life"John A. NorrisClark MathisEkim 13, 2008
113(7)"Messin with the Kid"Mike Herro & David StraussGreg PrangeEkim 20, 2008
114(8)"Our Life is Not A Movie or Maybe"Mark SchwahnPeter B. KowalskiEkim 27, 2008
115(9)"Sympathy for the Devil"Michael DanielsBradley WalshKasım 3, 2008
116(10)"Even Fairy Tale Characters Would be Jealous"Nikki Schiefelbein & Mark SchwahnKasım 10, 2008
117(11)"We Three (My Echo, My Shadow and Me)"Chad Michael MurrayJoe DavolaKasım 17, 2008
118(12)"You Have To Be Joking (Autopsy of the Devil's Brain)"Mark SchwahnMark SchwahnKasım 24, 2008
119(13)"Things A Mama Don't Know"Karin GistMichael J. LeoneOcak 5, 2009
120(14)"A Hand to Take Hold of the Scene"Mike DanielsChad Michael MurrayOcak 12, 2009
121(15)"We Change, We Wait"John NorrisLes ButlerOcak 19, 2009
122(16)"Screenwriter's Blues"David Strauss & Mike HerroBethany Joy GaleottiŞubat 2, 2009
123(17)"You And Me And The Bottle Makes Three Tonight"Terrence ColiGreg PrangeMart 16, 2009
124(18)"Searching For a Former Clarity"Mark SchwahnJoe DavolaMart 23, 2009
125(19)"Letting Go"David HandelmanPaul JohanssonMart 30, 2009
126(20)"I Would For You"Bryan Gracia & Chris ArmstrongPeter B. KowalskiNisan 20, 2009
127(21)"A Kiss To Build A Dream On"Karin GistErica DuntonNisan 27, 2009
128(22)"Show Me How To Live"William H. BrownJames LaffertyMayıs 4, 2009
129(23)"Forever and Almost Always"Mark SchwahnGreg PrangeMayıs 11, 2009
130(24)"Remember Me As a Time of Day"Mark SchwahnMayıs 18, 2009

Kaynakça

 1. "One Tree Hill - The Complete 1st Season". TVShowsOnDVD.com. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Şubat 2008.
 2. "One Tree Hill - Series 1". Amazon. Erişim tarihi: 11 Şubat 2008.
 3. "One Tree Hill; Season 1: The Complete First Season: 6DVD (DVD)". Sanity. 6 Ağustos 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2008.
 4. "One Tree Hill - The Complete 2nd Season". TVShowsOnDVD.com. 23 Nisan 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Şubat 2008.
 5. "One Tree Hill - Series 2". Amazon. Erişim tarihi: 11 Şubat 2008.
 6. "One Tree Hill; Season 2: Complete Second Season: M15 (DVD)". Sanity. 6 Ağustos 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2008.
 7. "One Tree Hill - The Complete 3rd Season". TVShowsOnDVD.com. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Şubat 2008.
 8. "One Tree Hill - Series 3". Amazon. 23 Temmuz 2011 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2008.
 9. "One Tree Hill; Complete Season 3: M15 (DVD)". Sanity. 2 Mayıs 2007 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 11 Şubat 2008.
 10. "One Tree Hill - The Complete 4th Season". TVShowsOnDVD.com. 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 9 Şubat 2008.
 11. "One Tree Hill - Series 4". Amazon. Erişim tarihi: 11 Şubat 2008.
 12. Season 1 Episode Guide Booklet (Book). One Tree Hill: The Complete First Season: Warner Brothers Home Entertainment.
 13. "One Tree Hill - Episodes". The CW. CBS Corporation. 2008. 23 Nisan 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Mart 2008.
 14. Season 2 Episode Guide Booklet (Book). One Tree Hill: The Complete Second Season: Warner Brothers Home Entertainment.
 15. Season 3 Episode Guide Booklet (Book). One Tree Hill: The Complete Third Season: Warner Brothers Home Entertainment.
 16. Season 4 Episode Guide Booklet (Book). One Tree Hill: The Complete Fourth Season: Warner Brothers Home Entertainment.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.