Microsoft Visio

Microsoft Visio veya diğer bir ifadeyle Microsoft Office Visio, Microsoft tarafından geliştirilen, bir vektörel çizim yazılımıdır. Office Visio yazılımının son sürümü Office Visio 2013'tür. Office Visio 2013'le karmaşık verileri ve içinden çıkılmaz tabloları görselleştirmek mümkün. Verileri çizim ve diyagramlar kullanarak görselleştirmede başarılı bir yazılım. Microsoft Office Visio, iki bağımsız sürüme ayrılıyor: Office Visio Professional ve Office Visio Standard. Office Visio Standard 2013, Office Visio Professional 2013'yi temel alır, fakat Office Visio Professional 2013'te söz konusu diğer sürüme göre gelişmiş özellikler bakımından fark bulunmaktadır. Örneğin; Office Visio Professional 2013, veri bağlantısı ve görselleştirme özellikleri gibi Visio Standard 2010'da olmayan özellikler içerir.

Microsoft Visio
Geliştirici(ler) Microsoft
Güncel sürüm 2013 (15.0.4623.1000) / 10 Haziran 2014
İşletim sistemi Microsoft Windows
Tür Vektörel çizim
Resmî sitesi office.microsoft.com/visio/ 

Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: 500 MHz veya daha hızlı işlemci
  • Bellek (RAM): 256 MB veya büyük RAM
  • Sabit Disk: 1,5 GB veya daha fazla kullanılabilir boş sabit disk alanı
  • Sürücü: CD-ROM veya DVD-ROM sürücüsü
  • İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP Service Pack 2, Windows Server 2003 Service Pack 1 ya da daha ileri bir işletim sistemi sürümü

Logoları

Ayrıca bakınız

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.