Ithilien

Ithilien, Osgiliath'ın doğu, kuzey ve güney doğusunda bulunan, Mordor ile Gondor arasındaki ormanlık alanlardır. Güney'deki bazı bölgelere de uzanmaktadır. Bölgedeki Gondorlu savaşçıların lideri Faramirdir.

Osgiliath'ı çevreleyen Ithilien, yeşil ve canlı bir ormandır. Okçuları gizleyen sık ağaçlardan oluşur. Anduin nehrine de ev sahipliği yapan bu bölgede Faramir'in ve Ithilien okçularının bulunduğu Gizli Şelale'yi içinde bulundurur. (Gizli şelale, Anduin nehri üzerindedir.) Gizli Şelale Faramir ve askerlerini.n yuvasıdır

Minas Tirith kuşatması için gelen Haradrim ordusu, Faramir ve ordusu tarafından büyük oranda dağıtılmıştır. Zaten Haradrim, Ithilien'in en önemli düşmanlarından biridir. Bu nedenle aralarında sürekli büyüklü küçüklü çarpışmalar gerçekleşmektedir.

Yüzük Savaşından sonra, Faramir Ithilien'in prensi ve Emyn Arnen efendisi unvanlarını almıştır. Bu nedenle Ithilien, her zaman Faramir'in yuvası halindedir.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.