Güneri Cıvaoğlu

Güneri Cıvaoğlu (d. 30 Temmuz 1939, Ankara), Türk gazeteci.

Güneri Cıvaoğlu
Doğum 30 Temmuz 1939 (1939-07-30)
Ankara
Meslek Yazar, gazeteci, sunucu
Milliyet Türk

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okurken aynı zamanda gazetecilik de yapan Cıvaoğlu, Akis dergisi ve Yeni İstanbul gazetesinde muhabir olarak çalıştı. TRT'nin kuruluşunda sabah haberlerini hazırlayan ekibin başındaydı. Strasbourg Üniversitesi'nde bir süre ekonomi okudu, izleyen yıllarda Tercüman gazetesinin genel yayın yönetmeniydi. Güneş gazetesinin kurucu ve ortakları arasındaydı ve uzun süre genel yayın yönetmenliğini de bizzat yürüttü.

1986-1996 yılları arası Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yaptı, Show TV'nin genel müdürü idi. 1996'dan bu yana Milliyet gazetesinin başyazarıdır. Kanal D'de 8 yıl siyâsî olayları yorumladı. "Durum" adlı programı hazırladı ve sundu. 5 yıl Kanal D'de yayınlanan "Şeffaf Oda" programını hazırlayıp sundu. Yeni yayın döneminde Kanal D'yi bırakarak FOX (Türkiye)'de programına devam etmektedir.[1]

Bilgi Üniversitesi'nde gazetecilik hakkında dersler veren Güneri Cıvaoğlu, aynı zamanda İstanbul Barosu'nda kayıtlı avukattır. Medeni hâli evlidir.

Çalıştığı gazeteler

Çalıştığı TV Kanallar

Kaynakça

  1. 25 Ocak 2013 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi., Şeffaf Oda Fox Tv'de

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.