Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçü'nün Yükselişi

Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçü'nün Yükselişi (Özgün adı: Fantastic Four: Rise of Silver Surfer), 2007 yapımı fantastik bilimkurgu macera filmi.

Fantastik Dörtlü: Gümüş Sörfçü'nün Yükselişi
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
Film afişi
Yönetmen Tim Story
Yapımcı Avi Arad
Michael Barnathan
Senarist Mark Frost
Don Payne
John Turman
Stan Lee
Oyuncular Ioan Gruffudd
Jessica Alba
Chris Evans
Michael Chiklis
Doug Jones
Julian McMahon
Kerry Washington
Beau Garrett
Müzik John Ottman
Görüntü yönetmeni Larry Blanford
Stüdyo Marvel
Cinsi Sinema filmi
Türü Fantastik, Bilimkurgu, Aksiyon
Renk Renkli
Yapım yılı 2007
Çıkış tarih(ler)i 17 Ağustos 2007
Süre 92 dakika
Ülke  ABD
Dil İngilizce
Bütçe $130,000,000
Hasılat $289,047,763
Önceki film Fantastik Dörtlü
Resmî sitesi

Yönetmenliğini Tim Story üstlenmiştir. Fantastik Dörtlü filminin devamıdır.

Konusu

Silver Surfer dünyaya gelir. Reed Richards ve Susan Storm evlenecektir ve en büyük magazin haberidir. Amerikan ordusu Reed ten gümüş nesne ile ilgili araştırma yapmasını ister ama Reed evleneceğim der ve kabul etmez. Düğün günü Silver Surfer ortaya çıkar ve Johhny peşine düşer. Uzayda Surfer onu yakalar ve boşluğa bırakır. Surfer onu etkilemiştir. Johhny dokunduğu kişilerle güçlerini takas etmeye başlar. Dr.Doom surfer ın gelişi ile hapis olduğu yerden uyanır. Onunla konuşur. Ve niyetini öğrenir. Sonra askeriye ile anlaşır ve fantastik dörtlü ile birlikte Surfer ü engellemek için çalışırlar. Reed in tasarımı silahla Surfer ı vururlar. Ve sörf tahtasından ayırırlar. Böylece gücünü kaybeder. Doom askerleri öldürür ve sörf tahtasını çalar. Ekip peşine düşer ama sörf tahtası büyük güç vermiştir. Doom Silver Surfer a mızrak atar. Susan durdurmaya çalışır ve önüne atlar. Ama durduramaz ve mızrak ona saplanır ve ölür. Johhny herkesin elini tutar ve tüm güçleri kendinde toplar. Doom a saldırır ve onu tahtadan ayırır. Bu arada Galactus dünyaya gelmiştir. Silver Surfer Susan ı hayata döndürür. Galactus a doğru uçar ve kendisini patlatır. Dünya kurtulur.

Oyuncular

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.