Carnivàle

Türkiye'de ilk defa 14 Eylül 2005'te CNBC-e kanalında gösterildi. 2 sezon sürmüş ve toplamda 24 bölüm yayınlanmıştır.

Carnivàle
Tür Drama
Proje tasarımcısı Daniel Knauf
Başrol Nick Stahl
Clancy Brown
Michael J. Anderson
Amy Madigan
Clea DuVall
Tim DeKay
Ülke  ABD
Bölüm sayısı 24
Yapım
Gösterim süresi 45-55 dk.
Yayın bilgileri
Kanal HBO
Yayın tarihi 7 Eylül 2003 - 27 Mart 2005

Carnivàle, HBO yapımı televizyon dizisi.

Özet

Carnivale, gezici bir karnavala katılarak polislerden kaçan ve tuhaf güçleri olan bir hapis kaçkını ile, California Mintern kasabasında rahiplik yapan ve yine tuhaf güçleri olan bir adamın ayrı hikâyelerini konu alır. Bu iki karakterin maceraları daha ilk bölümden de anlaşılacağı üzere bir noktada kesişecektir. Hikâye 1934 yılında, Amerika'nın tam Büyük Buhran ve Büyük Kuraklık yüzünden beli bükülmüş zamanlarında geçiyor. Trinity'de ilk atom bombası denemesinin yapıldığı günü "İnsanlığın mucize ve büyüyü, mantık uğruna takas ettiği" gün olarak gösteren Carnivale, hikâyesini o güne kadar sürdürmeyi başaramadı.

Dizinin yaratıcısı Dan Knauf'un bütün hikâyesini 90'lı yıllarda yazıp bitirdiği Carnivale, HBO'da 6 sezonluk bir dizi olarak 2003 yılında başladı. Ancak kanalın hiç reklam yapmaması, diziyi hiç tanıtmaması yüzünden, zaten yüksek olan maliyetler (bölüm başına 4.5 milyon dolar) Carnivale'ın sonunu hazırladı.

2005 yılının mayıs ayında diziye son verildiği açıklandı.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.