Cape Ann

Cape Ann, Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletinin kuzeydoğusunda Atlantik Okyanusu üzerinde bulunan kayalık bir burundur. Boston'ın yaklaşık 48 km kuzeydoğusunda yer almakta olup Massachusetts Körfezi'nin kuzey sınırını oluşturmaktadır. Cape Ann, Gloucester şehri ile Essex, Manchester-by-the-Sea ve Rockport kasabalarını içermektedir.

Cape Ann

Cape Ann ilk olarak İngiliz kâşif John Smith tarafından keşfedilmiş olup İstanbul'daki metresinin adına Cape Tragabigzanda olarak adlandırmıştır. Daha sonra Kral I. Charles'in isteği üzerine annesi Anne'nin adına Cape Ann olarak değiştirilmiştir.[1][2]

Kaynakça

  1. Stewart, George R. (1967) [1945]. Names on the Land: A Historical Account of Place-Naming in the United States (Sentry edition (3rd) bas.). Houghton Mifflin. s. 38.
  2. Rasmus Andersen. "The Church of Denmark and the Anglican Communion". Project Canterbury. 23 Haziran 2017 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 15 Haziran 2019.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.