Bing Haberler

Bing Haberler Microsoft'un Microsoft'un Bing arama motoru bir parçasıdır.[1] Bu, New York Times, Washington Post, MSNBC ve Reuters de dahil olmak üzere, güvenilir ve inandırıcı internet haber kaynaklarının çeşitli aracılığıyla haber makaleleri için bir arama motoru ve toplayıcısıdır.[2]

Bing Haberler
Geliştirici(ler) Microsoft
İlk yayınlanma 13 Haziran 2009) (2009-06-13)
İşletim sistemi Microsoft Windows, Windows Phone
Tür Web arama motoru, RSS okuyucu
Resmî sitesi Websitesi

Özellikleri

Çeşitli kaynaklardan haber başlıkları, kullanıcıların göz atması için toplu ve bölümlere kategorize edilir ve üst hikâyeleri, iş, siyaset ya da eğlence gibi kategori özgü makaleleri bulunmaktadır. Gerektiğinde, son dakika haberleri için başlık açıkça tanımlanmış ve sayfanın üst panelinde görünür. kullanıcının bulunduğu yere bağlı olarak, lokalize haberleri ABD'deki eyaletlerin her biri için sayfanın sağ panelde bulunmaktadır.[3] Multimedya içeriği de resimler ve videolar da dahil olmak üzere, haber sayfalarında dahil edilmiştir. Bing Haber ayrıca, kullanıcılara arama sorgusuyla alakalı haber makalelerin arşivine göz atmak için bir arama terimi yazını sağlar. Buna ek olarak, arama sonuçları sayfasının sağ paneli aynı zamanda kullanıcılara konumu ve kategoriye göre sonuçlarını daraltmak veya alternatif ilgili arama terimi ile arama yapmak için izin verir.[4] Belirli bir haber kategorisi veya arama sonuçlarına abonelik için destek sağlayan RSS desteği, 24 Nisan 2008 tarihinde eklendi. Mart 2011'de Microsoft haber sonuçlarına Twitter "tweetleri" ekledi. Ağustos 2015'te Microsoft mobil cihazlar için Bing haberleri konu ve ilgili konulara alaka düzeyine göre haber başlıkları sıralamasını duyurdu.

Kaynakça

Dış bağlantılar

Ayrıca bakınız


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.