Westside Connection

Westside Connection, Amerikalı gangsta rap grubudur. Ice Cube, WC ve Mack 10'den oluşmaktaydı. İlk albümleri Bow Down, 1996'da Billboard 200'de iki numaraya yükselmiş ve platin plak kazanmıştı.

Westside Connection
Başladığı yer Los Angeles, Kaliforniya, ABD
Tarzlar West Coast hip hop, gangsta rap
Etkin yıllar 1994-2005
Müzik şirketi Priority, Hoo Bangin', Lench Mob
Resmî site westsideconnection.org
Eski üyeler Ice Cube
Mack 10
WC

Geçmişi

Westside Connection, 1994'te beraber sahne almaya başladı ve Mack 10'in kendi adını verdiği ilk albümündeki "Westside Slaughterhouse" parçasını birlikte söylediler. Birkaç ay sonra üçlü, WC'nin Curb Servin' albümündeki "West Up!" için güçlerini birleştirdi. Sonrasında üçlü ortak albüm çalışmalarına başladı ve Bow Down adındaki ilk albümlerini 22 Ekim 1996'da çıkardı.

Bu arada üç rapçinin her biri de solo çalışmalarına devam ettiler. Westside Connection adı altında ise çeşitli film müziklerine ve toplama albümlere katkıda bulundular. Bazıları "Bangin'" (West Coast Bad Boyz II albümü), "Let It Reign" (Thicker than Water albümü) ve "It's The Holidaze" (Friday After Next filmi) olarak sıralanabilir. 9 Aralık 2003'te Terrorist Threats adlı ikinci albümlerini yayınladılar. Fredwreck altyapısı üzerine kaydettikleri ve Nate Dogg'un da konuk olduğu "Gangsta Nation" adlı parçayla dikkatleri üzerlerine çektiler.

2005'te Mack 10, Ice Cube ile yaşadığı kişisel sorunlar nedeniyle gruptan ayrıldı.[1]

Diskografi

  • Bow Down (1996)
  • Terrorist Threats (2003)

Kaynakça

  1. "Mack 10 interview". AllHipHop.com. 10 Kasım 2005. 7 Temmuz 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 23 Ekim 2007.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.