Tom Chaplin

Tom Chaplin (d. Thomas Oliver Chaplin, 8 Mart 1979, Battle - East Sussex, İngiltere) İngiliz müzisyen ve besteci, piyano rock müzik grubu Keane'ın solistidir.

Tom Chaplin
Tom Chaplin
Genel bilgiler
Doğum adı Thomas Oliver Chaplin
Doğum 8 Mart 1979 (1979-03-08)
Hastings - East Sussex, İngiltere
Tarzlar Rock
Alternative rock
Meslekler Müzisyen
Çalgılar Solist, Organ, Piyano, Gitar, Bas Gitar, Mandolin, Perküsyon
Etkin yıllar 1996-1997
1998-günümüz
İlişkili hareketler Keane

David Chaplin ve Sally Taylor çiftinin oğlu olan Chaplin, Tim Rice-Oxley'in erkek kardeşi ile yaklaşık bir ay arayla doğdu. Chaplin ve Tim Rice-Oxley'in annesi hastanede arkadaş oldular ve Tom diğer iki kardeş ile bugün hala devam eden bir arkadaşlık kurdu. Tom'un babası Robertsbridge'da "Vinehall" okulunun müdürüydü ve iki arkadaş birlikte aynı okula gitmeye başladılar. Daha sonra Chaplin, Rice-Oxley ile birlikte "Tonbridge School"a gitmeye başladı. Burada okurlarken ileride grubun bateristi olacak olan Richard Hughes ve basçı Dominic Scott ile tanıştılar. Dominic Scott 2001 yılında gruptan ayrıldığını açıkladı. "Vinehall"da okumaya devam ederlerken, Chaplin, okul oyunlarında aktif oldu ve okulun koro grubunun bir parçası oldu. Okul süresince flüt te çalmıştır. Tom, "Tonbridge" okulundaki beş yılını Chapel korosunda geçirdi ve sürekli olarak solo çalışmalarda boy gösterdi.

1995 yılında bu üçlü 'The Lotus Eaters' adındaki ilk gruplarını kurdular. Bu grup U2, Oasis ve The Beatles nin şarkılarının coverlarını "Sussex pub"'da çalan bir grup olmuştu.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.