The Way You Look Tonight

The Way You Look Tonight Swing Time filminde yer alan, Fred Astaire tarafından seslendirilen şarkı.[1] Jerome Kern ve Dorothy Fields tarafından yazılan şarkı 1936 yılında En İyi Özgün Şarkı Akademi Ödülü'nü kazanmıştır.[1] The Letterman grubu şarkıyı 1961'de yeniden yorumlamış ve grubun o dönemdeki başarılı şarkılarından biri olmuştur. Onların dışında şarkı 1961'de Tony Bennett, Chad & Jeremy, The Coasters, Perry Como, 1941'de James Darren, Doris Day, Ella Fitzgerald, Peggy Lee, 1964'te Johnny Maestro of The Crests, Johnny Pace, Frank Sinatra tarafından da yorumlanmıştır. Daha sonraki dönemlerde ise modern cover'ları yapılmaya başlamıştır. Bunları ise Bryan Ferry, Olivia Newton-John, Phil Collins, Harry Connick, Jr., Rod Stewart, Dexys Midnight Runners, Michael Bublé, Steve Tyrell, Joey McIntyre, Maroon 5, Ray Quinn, Kris Allen ve Chris Botti gibi sanatçılar seslendirmiştir.

The Way You Look Tonight
A Song for Young Love albümünden
The Letterman single
B yüzü "That's My Desire"
Yayımlanma 1961
Format 7" single
Tarz Pop standart
Süre 2:21
Şirket Capitol
Yazar Dorothy Fields, Jerome Kern
The Letterman single kronolojisi
"The Way You Look Tonight"
(1961)
"When I Fall in Love"
(1961)

Kaynakça

  1. Roberts, David (2006). British Hit Singles & Albums (19th bas.). Londra: Guinness World Records Limited. s. 134. ISBN 1-904994-10-5.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.