The Voice Within

Amerikalı şarkıcı Christina Aguilera'nın 2. İngilizce albümü olan Stripped'in 5. ve son singleıdır. Glen Ballard tarafından yazılan şarkının klibinin yönetmenliğini Dirrty ve Can't Hold Us Down kliplerinide çekmiş olan David LaChapelle yapmıştır. Şarkı Amerika Billboard Hot 100'de 33#, İngilitere'de 9# ve Avustralya'da 8# kadar yükselebilirmiştir ve Amerika'da Top40'a giren 11. şarkısıdır. Şarkının albümdeki versiyonun müzigi I'm Ok şarkısı için uzatılmıştır. Şarkı aynı zamada birçok dizi ve filmde kullanılmıştır.

The Voice Within
Stripped albümünden
Christina Aguilera single
Yayımlanma 2003
Format CD
Kaydedilme The Record Plant
(Hollywood, Los Angeles, Kaliforniya)
NRG Recording Studios
(Hollywood, Los Angeles, Kaliforniya)
Tarz Pop
Süre 5:04 (Albüm Sürümü)
4:15 (Radyo Sürümü)
Şirket RCA
Yazar Christina Aguilera, Glen Ballard
Yapımcı Glen Ballard
Christina Aguilera tekli kronolojisi
""Can't Hold Us Down""
(2003)
"The Voice Within"
(2003)
""Car Wash""
(2004)

Ses Örneği

Video

Şarkının video klibi David LaChapelle yönetmenliğinde, Los Angeles'ta çekilmiştir. Video klip, baştan sona siyah beyazdır. "The Voice Within", MTV'nin TRL listesinde bir numara olmuş ve otuz yedi gün boyunca listede kalmayı sürdürmüştür. Video klip, 2004 MTV Video Müzik Ödülleri'nde üç dalda adaylık kazanmıştır: "En İyi Kadın Videosu", "İzleyicinin Seçimi" ve "En İyi Sinematografi". Klip olarak çok beğeni toplamıştır. Şarkının single kapağındaki fotoğrafda klipden bir bölümdür. Şarkıdaki siyah-beyaz çok beğenilmiştir ve bu klip Christina'nın en sade klibi seçilmiştir.

Listeler

Liste (2003)[1] Tepe
noktası
Almanya 13
Avustralya 8
Avusturya 7
Belçika 14
Danimarka 9
Hollanda 6
İngiltere 9
İrlanda 4
İsveç 10
İsviçre 3
İtalya 19
Kanada Hot 100 10
Norveç 13
ABD Billboard Hot 100 33
ABD Billboard Top 40 Mainstream 11
Yeni Zelanda 16

Kaynakça

  1. Liste durumları:
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.