The Starter Wife

The Starter Wife, Gigi Levangie Grazer'ın aynı adlı romanından uyarlanan 2007 tarihli USA Network televizyon dizisidir. Çekimleri dört aylık bir süre içerisinde Queensland, Avustralya'da yapıldı. Konu önemli bir Hollywood yapımcısı olan eşi tarafından daha genç bir kadın için terkedilen Molly Kagan'ın eski haline dönebilme ve sosyetedeki yerini tekrar kazanabilme çabasını anlatır.

Starter Wife
Tür Komedi-drama
Proje tasarımcısı Gigi Levangie
Senarist Josann McGibbon
Sara Parriott
Gigi Levangie
Yönetmen Jon Avnet
Başrol Debra Messing
Judy Davis
Miranda Otto
Ülke ABD
Yapım
Yapımcı Jon Davis
Howard Klein
Gigi Levangie
Josann McGibbon
Sara Parriott
Gösterim süresi 6 saat
Yayın bilgileri
Kanal USA Network
Yayın tarihi 31 Mayıs 2007 - 28 Haziran 2008

Dizi ilk olarak 31 Mayıs 2007'de gösterildi. İlk bölümü 5.4 milyon kişi izledi. Dizi ilerledikçe izlenme oranları sürekli düştü. Dizi 11 Eylül 2007'de DVD olarak piyasaya sürüldü.

Yapım on dalda Emmy Ödülü'ne aday gösterildi. Dizinin adaylıklarından sadece Judy Davis ödülle döndü. Debra Missing aynı zamanda Altın Küre Ödülü'ne de aday oldu.

Başlangıçta tek sezonluk bir dizi olmasına karar verilmesine rağmen USA Network 2008 kış sezonu için ikinci sezonu siprapiş etti. İlk on bölümden sonra Writers Guild of America grevi (2007-2008) nedeniyle yapım ertelendi ve 10 Ekim 2008'de yayınlanmaya başladı.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.