Sultan (film, 1978)

Sultan, yönetmenliğini Kartal Tibet'in üstlendiği, dram ve romantik komedi türlerindeki 1978 yapımı Türk filmi. Başrollerini Türkân Şoray ile Bulut Aras paylaşmaktadır.

Sultan
Yönetmen Kartal Tibet
Yapımcı Ertem Eğilmez
Senarist Yavuz Turgul
Oyuncular Türkân Şoray
Bulut Aras
Müzik Yavuz Turgul
Cahit Berkay
Kurgu Mevlüt Koçak, İsmail Kalkan
Stüdyo Arzu Film
Cinsi Sinema filmi
Türü Dram, romantik komedi
Renk Renkli
Yapım yılı 1978, Türkiye
Çıkış tarih(ler)i 1 Aralık 1978 (1978-12-01) (Türkiye)
Dil Türkçe

Konusu

İstanbul'un varoşlarında geçen filmde, mahallenin genç ve yakışıklı genci ve aynı zamanda mahalle muhtarının oğlu olan Kemal (Bulut Aras) minibüsçülük yapmaktadır. Mahallede pek çok genç kız ile çıkmakta olan Kemal, bir gün Sultan'ı (Türkân Şoray) elde etmeyi planlar. Ancak çetin ceviz çıkan kız yakışıklı genci bayağı bir hırpalar. Bu esnada genç kıza gerçekten aşık olur. Diğer taraftan mahalle muhtarına gelen bazı kişiler gecekonduların bulunduğu yeri satın almış ve herkesi evlerinden atmak istemektedirler. Mahalleli ve muhtar arasında kıyasıya bir kavga başlar. Mahallede en son kalan dul kadın ve birkaç aile daha başka bir yere ev yapmak üzere göç ederken, yakışıklı delikanlı dul kadının peşinden giderek ona evlenme teklif eder.

Oyuncular

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.