ShiftDelete

ShiftDelete.Net, 11 Mayıs 2005 tarihinden itibaren yayın hayatına başlamış, Türkçe yayın yapan bilişim web sitesidir. Bilişim teknolojileri alanındaki güncel gelişmeleri kullanıcılarına sunmaktadır. Yazılım ve donanım incelemeleri yapmakta ve editörlerinin katıldıkları etkinlikler ile fotoğraf ve videolarla birlikte köşe yazıları ve makaleler sunmaktadır.

ShiftDelete.Net
URL shiftdelete.net
Slogan Türkiye'nin en büyük teknoloji haber sitesi
Ticari? Evet
Site türü Bilişim ve teknoloji
Kayıt 11 Mayıs 2005
Kullanılabilir dil(ler) Türkçe
Sahip Hakkı Alkan
Başlama tarihi 11 Mayıs 2005
Alexa 93 (Ekim 2020, Türkiye)

Bunların yanında, animasyonlar ve adım adım uygulamaları destekleyen foto dersler ile yazılım, donanım ve internet hakkında kullanıcılarına bilgiler aktarmaktadır.

ShiftDelete, ayrıca forum.shiftdelete.net subdomain uzantılı bir forum sayfasına da sahiptir. Forumları her okuyucuya açıktır. Haber ve makale yorumları, haberi yapılmış konu veya yazılmış makale hakkındaki görüşlerin paylaşılması için oluşturulmuştur.

Sitenin tasarımında 2009 itibarıyla değişikliğe gidilmiştir.

Ayrıca ShiftDelete 30 Temmuz 2014 itibarı ile site tasarımında değişikliğe gitmiş ve de site Beta aşamasına girmiştir. Şu anda Beta aşamasını geçmiştir.

TechInside

TechInside logosu

SDN Medya'ya bağlı olarak faaliyet gösteren, Nisan 2014'te kurulan, kuruluştaki adı InfoTURK olan fakat yayına başladıktan çok kısa bir süre sonra adı TechInside olarak değiştirilen, Hakkı Alkan ve M. Serdar Kuzuloğlu tarafından kurulan bir kurumsal teknoloji haber ve analiz yayınıdır. Kuzuloğlu, Kasım 2014 itibarıyla ortaklıktan ayrılmıştır.

TechInside'ın kuruluş aşamasında Genel Yayın Yönetmenliğini Ahmet Usta üstlenmiştir. Ocak 2015 yılı itibarıyla Ahmet Usta TechInside'ın Genel Yayın Yönetmenliği görevinden ayrılmış ve aynı görevi Melih Çevik üstlenmiştir. Yayın Koordinatörlüğünü ise Fatih Sarı yapmaktadır.

TechInside bilgi ve iletişim teknolojileri alanında işletmelerin BT yöneticileri, çalışanları ve teknolojik açıdan stratejik karar alan yönetici ve çalışanlarını hedef kitlesi olarak belirlemiştir. TechInside'ın amacı, teknoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşarak stratejik karar alma süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.