Salzburg Üniversitesi

Salzburg Üniversitesi (Almanca: Universität Salzburg ; İngilizce: University of Salzburg) bazen üniversitenin kurucusu olan Prens Paris Londron'ın ismi ile de üniversitenin adı Paris Lodron Üniversitesi olarak da söylenmektedir.

Salzburg Üniversitesi ve Hohensalzburg Kalesi

Üniversite bir kamu üniversitesi olup, Avusturya'nın Mozart'ın doğum yeri Salzburg şehrinde,Avusturya'da bulunan bir üniversitedir. 11 fakültesi bulunan üniversite 1622 yılında kurulmuş olup, günümüzde 11.000 öğrencisi ve 1600 akademik personeliyle eğitim veren bir yükseköğretim kurumudur.

Salzburg Üniversitesi bir kampüs üniversitesi değildir. Üniversiteye ait çeşitli binalarda faaliyetlerde bulunulmaktadır. Okul şehrin Altstadt denilen eski şehir yerleşkesinde bulunan binalarda eski binaların yeniden düzenlenmesiyle oluşan yapılarda eğitim vermektedir.

Günümüzde 4 Fakültesiyle 13.000 öğrencisiyle Salzburg'un en büyük eğitim kurumudur. Fakülteleri: Teoloji, Hukuk, Kültür Bilimleri ve Fen Bilimleridir.

Lisans

Eski Çağ Bilimleri, Uygulamalı Bilgisayar Mühendisliği, Uygulamalı Mineraloloji, Genetik, Coğrafya, Jeoloji, Alman Filolojisi, Tarih, Mühendislik Bilimleri, İletişim Bilimleri, Sanat Tarihi, Dil Bilimi, Matematik, Moleküler Biyo Bilimleri, Müzik ve Dans Bilimi, Ekoloji ve Biyoçeşitlilik, Pedagoji, Fizyoloji/ Hücrebiyolojisi, Siyaset Bilimi (+Kamu Yönetimi+Uluslararası İlişkiler), Psikoloji, Hukuk ve Ekonomi, Fransız Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı, İspanyol Dili ve Edebiyatı, Portekiz Dili ve Edebiyatı, Slav Dili Ve Edebiyatı, Sosyoloji, Spor ve Hareket Bilimi

Master

Eski Tarih Ve Arkeoloji, Uygulamalı Jeoinformatik, Uygulamalı Bilgisayar Mühendisligi, Uygulamalı Mineraloloji, Antik Edebiyat, Düşünce Tarihi Ve Algılama Biçimi, Botanik/Bitkibiyolojisi, Eğitim Bilimleri, European Union Studies, Genetik, Jeoloji, Alman Filolojisi, Tarih, Klasik Arkeoloji, İletişim Bilimleri, Sanat Tarihi, Çevre Bölge ve Şehir Yönetimi, Dilbilimi, Matematik, Moleküler Biyoloji, Müzik ve Dans Bilimi, Ekoloji Ve Çevrebiyolojisi, Siyaset Bilimi (+Kamu Yönetimi+Uluslararası İlişkiler), Hukuk ve Ekonomi, Fransiz Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı, İspanyol Dili ve Edebiyatı, Portekiz Dili ve Edebiyatı, Slav Dili Ve Edebiyatı, Spor ve Hareket Bilimi, Zooloji/Hayvan Biyolojisi

Diplomstudium (lisans ve yüksek lisans birleşik)

İngiliz Dili Edebiyatı Ve Amerikan Dili Edebiyatı, Katolik Teolojisi, Katolik Din Pedagojisi, Katolik-Teolojik Fakültede Felsefe, Felsefe, Psikoloji, Hukuk

Öğretmenlik (lisans ve yüksek lisans birleşik)

Hareket ve Spor, Biyoloji ve Çevre Bilimi, Almanca, İngilizce, Fransızca, Coğrafya ve Ekonomi Bilimi, Tarih, Sosyal Bilgiler ve Politika Eğitimi, Yunanca, Yönetim Bilişim Sistemleri, İtalyanca, Katolik Dini, Latince, Matematik, Psikoloji ve Felsefe, Rusça, İspanyolca.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.