Pars: Kiraz Operasyonu

Pars: Kiraz Operasyonu, yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı, başrollerinde Mehmet Kurtuluş, Nida Şafak, Selçuk Yöntem, Uğur Polat ve Murat Daltaban'ın oynadığı macera/heyecan filmdir. Dizi Versiyonu Pars Narko Terör'dür.

Pars: Kiraz Operasyonu
Yönetmen Osman Sınav
Yapımcı Osman Sınav
Senarist Osman Sınav - Aybars Bora Kahyaoğlu
Oyuncular Mehmet Kurtuluş, Nida Şafak, Selçuk Yöntem, Uğur Polat, Haluk Piyes
Müzik Srdjan Kurpjel - Steve Wellington
Görüntü yönetmeni Torben Forsberg
Stüdyo Sinegraf
Dağıtıcı UIP Filmcilik
Cinsi Sinema
Türü Dram - Polisiye - Aksiyon
Renk Renkli
Yapım yılı 2007, Türkiye
Çıkış tarih(ler)i 20 Nisan 2007
Süre 136 dakika
Dil Türkçe
Hasılat 2,093,804 $[1]
Resmî sitesi

Filmin Konusu

İstanbul’un en tanınmış narkotik başkomiseri Ertuğrul (Uğur Polat), tehlikeli bir operasyonda, büyük bir gizemle karşılaşır. Ancak Ertuğrul, uyuşturucu dünyasının karanlık labirentlerindeki bu sırrı çözmeye fırsat bulamadan, çocuklarının gözü önünde eşiyle birlikte öldürülür. Onların intikamını almak ise 15 yıl sonra, amansız bir narkotikçi olarak yetişen “Pars” lakaplı oğlu Atilla’ya {Mehmet Kurtuluş} kalır. Atilla, sağ kolu Asena {Nida Şafak} ile birlikte gerçekleştirdiği büyük operasyonlardan birinde, uyuşturucu dünyasının en belalı ismi Haşhaşi’nin {Murat Daltaban} ayağına basar. Ancak, siyasi güçlerin de desteğiyle Atilla kızağa alınır ve pasif bir göreve çekilerek, ortalığı karıştırmaması için bir kenara atılır. Bu yetmezmiş gibi, ailesinden kalan tek kişi olan kardeşini de uyuşturucuya kurban veren Atilla, büyük bir bunalıma girer. Bir aile gibi kenetlenen narkotik teşkilatının desteğiyle Atilla, kâğıt üzerinde görünmese de harekete geçer ve geniş bir operasyon başlatır.

Diğer Diller

Kaynakça

  1. (Türkçe) Box Office

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.