Off Key

Off Key, Başrollerinde George Hamilton, Danny Aiello ve Joe Mantegna’nın olduğu İspanyol yapımı komedi filmi. İspanya'da Desafinado ismiyle de bilinmektedir.[2] İspanya'da vizyona giriş tarihi 16 Kasım 2001'dir. Olaylı bir şekilde araları bozulan 3 tenorun yıllar sonra yaşadıkları olayları anlatıyor.

Off Key
Filmin sinema afişi
Yönetmen Manuel Gomez Pereira
Yapımcı Andrea De Liberato
Douglas Stuart Wilson
Senarist Yolanda García Serrano
Juan Luis Iborra
Joaquín Oristrell
Oyuncular George Hamilton
Joe Mantegna
Danny Aiello
Anna Galiena
Claudia Gerini
Ashley Hamilton
Müzik Bernardo Bonezzi
Stüdyo Lola Films
Cinsi Sinema filmi
Türü Komedi
Renk Renkli
Yapım yılı 2001 , İspanya
Çıkış tarih(ler)i 16 Kasım 2001, İspanya
Süre 120 dakika
Dil İngilizce
Bütçe $ 9,800,000 [1]
Diğer adları Off Key (İngilizce)
Desafinado (İspanyolca)
Parafona erotevmenoi (Yunanca)

Yapım

Filmin yönetmenliğini Manuel Gomez Pereira üstlenirken senaryoyu Yolanda García Serrano ve Juan Luis Iborra yazmıştır. Film çoğunlukla Fransa'da geçse de İspanya'da da geçen sahneler de bulunmaktadır.[2] Filmde George Hamilton'ın gerçek oğlu Ashley Hamilton da yer almaktadır.

İçerik

İspanyol tenor Ricardo Palacios (Joe Mantegna), karısı Rita’yı (Anna Galiena) aldatınca karısı bir konser sırasında Ricardo’yu öldürmeye teşebbüs eder. Ardından Fransız tenor Armand Dupres (George Hamilton) ve İtalyan tenor Fabrizio Bernini (Danny Aiello)ile çıktığı sahnede işler yolunda gitmeyince üç tenor ayrılma kararı alır. Aradan 10 yıl geçer. Bu süre içinde kocası Ricardo’dan ayrılan Rita, Fabrizio ile evlenmiştir. Armand ise Ricardo ve Rita’nın kızları Carmen (Ariadna Gil) ile evlenmek üzeredir. Gönderilen davete Fabrizio, karısının, Ricardo ile yalnız görüşmesini engellemek için kabul eder. Düğünün yapılacağı Fransa’daki Armand’ın malikânesine giderken eski evliliğinden olan kızı Norma’yı (Tifanny Hofstetter) da götürür. Ricardo ise daveti, arkadaşlarıyla eski günlerdeki gibi düet yapmaya ikna etmek ve Armand’ın elinden Carmen’i, Fabrizio’nun elinden de eski karısı Rita’yı almak için kabul eder. Fransa’ya giderken de parayla bir kadın (Claudia Gerini) tutup nişanlısı rolünü oynamasını ister. Armand’ın önündeki tek engel Ricardo değildir. Oğlu Maurice (Ashley Hamilton) de evliliğe karşıdır. Bu sırada Fabrizio’nun kızı Norma da Rita’nın babasından boşanmasını ve eski kocası Ricardo’ya dönmesini istemektedir. Bunun için de Ricardo’nun sözde nişanlısı Violeta’nın ortaya çıkarması için magazin muhabiri Flavio Puppo (Vaughan Sivell) ‘dan yardım ister. O da sözde nişanlıyı ortaya çıkarır bunun karşılığında da nikâhtan bir gün önce yapılacak partiye katılabilecektir. Ricardo, Armand’a ve Fabrizio’ya artık yapımcı olacağını ve 3 genç tenoru bulduğunu ve onları Dünya’ya tanıtacağını duyurur. Armand ve Fabrizio ise ona inanmazlar. Ricardo ise Maurice’nin çalıştırdığı 3 genç tenor bulur. Evde ise Violeta zor durumda kalınca Ricardo’nun kalbinden sorunu olduğunu ve kısa bir ömrü kaldığını söyler. Ama partide işler değişir. Maurice ve Carmen’in birbirlerine aşık oldukları ve Ricardo’nun gerçekten hasta olmadığı ortaya çıkınca işler daha da karışır. Bunu öğrenen ev sakinleri Armand’dan düğünü iptal etmesini isterler ama Armand daha önceden yaptığı anlaşmaya göre düğünün çekim hakını çoktan bir kanala satmıştır. Bunun üzerine Ricardo’nun sahte rahatsızlığını kullanmaya karar verirler. Düğünde Ricardo kalbinden rahatsızlanmış gibi hareket edince düğün de mecburen iptal edilir.

Oyuncu Kadrosu

Joe Mantegna Ricardo Palacios
Danny Aiello Fabrizio Bernini
George Hamilton Armand Dupres
Anna Galiena Rita
Claudia Gerini Violeta
Ariadna Gil Carmen
Ashley Hamilton Maurice
Geoffrey Bateman Ivo
Tiffany Hofstetter Norma
Vaughan Sivell Flavio Puppo

Kaynakça

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.