Nitrome

Nitrome, Nitrome Limited olarak da bilinir. İngiliz merkezli Londra'da bağımsız bir oyun geliştirme şirketi, Mat Annal ve Heather Stancliffe tarafından kurulmuştur. Şirket Flash oyunlar yapar. Oyunlarda Jingle müzik ve Chiptune yani 8 bit müzik bulunur. Ayrıca Piksel ve tasarım oyunları yapılır. Mat Annal ve Heather Stancliffe aslında ilk olarak cep telefonlarına oyun yapılacak şekilde başlandı. Ama sonradan şirket Web tabanlı flash oyunlar yapmaya başladı. Nitrome yapacağı oyunlardaki karakterleri başka video oyunlarından ve tv şovlarından ilham olarak yapılmaktadır. Sitede Üyelik sistemi 19 Temmuz 2013 tarihinde Nitrome 2.5 güncellemesinde gelmiştir.

Nitrome Limited
Tip Limited
Endüstri Browser oyunlar
Kurucu Mat Annal
Heather Stancliffe
Genel merkezi
Ürün Çeşitli oyunlar
Çalışan sayısı 15
Website nitrome.com

Tarih

Nitrome Mat Annal ve Heather Stancliffe tarafından kuruldu. Mat Annal cep telefonlarına oyun yapma fikri vardı ancak sonradan 3 Nisan 2005 tarihinde website kuruldu ve flash oyun yapılmaya başlandı. İlk yapılan oyun Chick Flick adlı bir flash oyun oldu. Kurulduğu tarihten itibaren 7 Ekim 2014'e kadar 141 flash oyun yapılmıştı. 135. oyunu Turn-Undead hem mobil olarak hem PC oyunu oldu.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.