Latin rock

Latin Rock, ilk defa Chicano adlı bir grup tarafından kullanılmıştır. Bu yüzden latin rock'ın diğer diğer bir adı Chicano Rocktır. Bu müzik türü; başlangıçta R&B, Country , latin ezgileri ve Rock'n'Roll'dan, sonra da rock türlerinden etkilenmiştir. Bu müzik türü, genelde Meksikalılar tarafından kullanılmıştır. Ama bazı Amerikalı grup ve şarkıcılar da bu müzik türünü kullanmıştır.

Önemli Temsilcileri

Genel Tarihçesi

1940'larda başlayan R&B müzik türü, 1950'lerde country müzik türü ile birleşip, kullanılmaya başlandı. İlk Latin Rock grupları bu zamanlar çıktı.

1950'lerden sonra yaygınlaşan rock'n'roll türüyle, 50'lerin sonuna doğru bu türünde etkisi görülmeye başlandı.

60'ların ortalarında rock türü rock'n'roll'dan ayrılmaya başladı. 60'ların sonu, 70'lerin başı gibi de latin rock, rock türünden etkilenerek günümüzdeki haline gelmeye başladı. Santana ile Latin Rock daha da yaygınlaştı. Carlos Santana'nın bu gruptan ayrılmasıyla, Santana birçok sanatçıyla düet yapmaya başladı. Böylece Latin Rock doruk noktasına ulaştı; ve rock'ın en yaygın türlerinden biri oldu.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.