Lanetli Tepe

Lanetli Tepe (İngilizce: House on Haunted Hill), William Malone'un yönettiği 1999 ABD yapımı korku filmidir. Robert Zemeckis ve Joel Silver'ın yapımcılığını yaptığı filmin başrollerinde Geoffrey Rush, Famke Janssen, Taye Diggs, Ali Larter ve Jeffrey Combs yer alır. Film ayrıca Peter Graves'in cameo görüntüsünü içerir. Lanetli Tepe William Castle'ın yönettiği 1959 yapımı aynı adlı filmin yeniden çekimidir ayrıca filmde 1973 yapımı klasik Don't Look in the Basement filminden de alıntılar kullanıldı. Film yapım şirketi Dark Castle Entertainment'ın yaptığı ilk filmdir. Stüdyo bu filmden sonra yine William Castle filmlerinin yeniden yapımları olan Thir13en Ghosts ve House of Wax filmlerinin de yapımcısı oldu.

Lanetli Tepe
House on Haunted Hill
Filmin afişi
Yönetmen William Malone
Yapımcı Robert Zemeckis
Joel Silver
Gilbert Adler
Senarist Robb White
Dick Beebe
Oyuncular Geoffrey Rush
Famke Janssen
Taye Diggs
Peter Gallagher
Chris Kattan
Ali Larter
Bridgette Wilson
Max Perlich
Müzik Don Davis
Görüntü yönetmeni Anthony Adler
Stüdyo Dark Castle Entertainment
Dağıtıcı Warner Bros.
Cinsi Sinema filmi
Türü Korku
Renk Renkli
Yapım yılı 1999, ABD
Çıkış tarih(ler)i 29 Ekim 1999
Süre 93 dk.
Dil İngilizce
Bütçe 19 milyon $
Hasılat 40.846.082 $
Devam filmi Return to House on Haunted Hill
Resmî sitesi

2007'de Lanetli Tepe'nin devamı niteliğindeki Return to House on Haunted Hill filmi çekildi. Film sansürlü ve sansürsüz bir şekilde DVD olarak piyasaya sürüldü.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.