Kayakla atlamada Dünya Kayak Şampiyonası madalyası kazananlar listesi
Dünya Kayak Şampiyonası, kayakla atlama madalya listesi.
Erkekler Kayakla Atlama
Geniş Tepe Bireysel
1925'ten itibaren
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1925 Johannisbad | |||
1926 Lahti | |||
1927 Cortina d'Ampezzo | |||
1929 Zakopane | |||
1930 Oslo | |||
1931 Oberhof | |||
1933 Innsbruck | |||
1934 Sollefteå | |||
1935 Vysoké Tatry | |||
1937 Chamonix | |||
1938 Lahti | |||
1939 Zakopane | |||
1950 Lake Placid | |||
1954 Falun | |||
1958 Lahti | |||
1962 Zakopane | |||
1966 Oslo | |||
1970 Vysoké Tatry | |||
1974 Falun | |||
1978 Lahti | |||
1982 Oslo | |||
1985 Seefeld | |||
1987 Oberstdorf | |||
1989 Lahti | |||
1991 Val di Fiemme | |||
1993 Falun | |||
1995 Thunder Bay | |||
1997 Trondheim | |||
1999 Ramsau | |||
2001 Lahti | |||
2003 Val di Fiemme | |||
2005 Oberstdorf | |||
2007 Sapporo | |||
2009 Liberec | |||
2011 Oslo | |||
2013 Val di Fiemme | |||
2015 Falun | |||
2017 Lahti | |||
2019 Innsbruck |
Normal Tepe Bireysel
1962'den itibaren
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1962 Zakopane | |||
1966 Oslo | |||
1970 Vysoké Tatry | |||
1974 Falun | |||
1978 Lahti | |||
1982 Oslo | |||
1985 Seefeld | |||
1987 Oberstdorf | |||
1989 Lahti | |||
1991 Val di Fiemme | |||
1993 Falun | |||
1995 Thunder Bay | |||
1997 Trondheim | |||
1999 Ramsau | |||
2001 Lahti | |||
2003 Val di Fiemme | |||
2005 Oberstdorf | |||
2007 Sapporo | |||
2009 Liberec | |||
2011 Oslo | |||
2013 Val di Flemme | |||
2015 Falun | |||
2017 Lahti | |||
2019 Seefeld |
Geniş Tepe Takım Yarışı
1982'den itibaren
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
1982 Oslo | Johan Sætre Per Bergerud Ole Bremseth Olav Hansson |
Hans Wallner Hubert Neuper Armin Kogler Andreas Felder |
Keijo Korhonen Jari Puikkonen Pentti Kokkonen Matti Nykänen |
1984 Engelberg | Markku Pusenius Pentti Kokkonen Jari Puikkonen Matti Nykänen |
Ulf Findeisen Matthias Buse Klaus Ostwald Jens Weißflog |
Ladislav Dluhoš Vladimír Podzimek Jiří Parma Pavel Ploc |
1985 Seefeld | Tuomo Ylipulli Pentti Kokkonen Matti Nykänen Jari Puikkonen |
Andreas Felder Armin Kogler Günther Stranner Ernst Vettori |
Frank Sauerbrey Manfred Deckert Klaus Ostwald Jens Weißflog |
1987 Oberstdorf | Matti Nykänen Ari-Pekka Nikkola Tuomo Ylipulli Pekka Suorsa |
Ole Christian Eidhammer Hroar Stjernen Ole Gunnar Fidjestøl Vegard Opaas |
Ernst Vettori Richard Schallert Franz Neuländtner Andreas Felder |
1989 Lahti | Ari-Pekka Nikkola Jari Puikkonen Matti Nykänen Risto Laakkonen |
Magne Johansen Clas-Brede Bråthen Ole Gunnar Fidjestøl Jon Inge Kjørum |
Jiří Parma Martin Švagerko Ladislav Dluhoš Pavel Ploc |
1991 Val di Fiemme | Heinz Kuttin Ernst Vettori Stefan Horngacher Andreas Felder |
Ari-Pekka Nikkola Raimo Ylipulli Vesa Hakala Risto Laakonen |
Heiko Hunger André Kiesewetter Dieter Thoma Jens Weißflog |
1993 Falun | Bjørn Myrbakken Helge Brendryen Øyvind Berg Espen Bredesen |
Martin Švagerko František Jež Jiří Parma Jaroslav Sakala |
Ernst Vettori Heinz Kuttin Stefan Horngacher Andreas Goldberger |
1995 Thunder Bay | Jani Soininen Janne Ahonen Mika Laitinen Ari-Pekka Nikkola |
Jens Weißflog Gerd Siegmund Hansjörg Jäkle Dieter Thoma |
Takanobu Okabe Jinya Nishikata Hiroya Saito Naoki Yasuzaki |
1997 Trondheim | Ari-Pekka Nikkola Jani Soininen Mika Laitinen Janne Ahonen |
Kazuyoshi Funaki Takanobu Okabe Masahiko Harada Hiroya Saito |
Christof Duffner Martin Schmitt Hansjörg Jäkle Dieter Thoma |
1999 Ramsau | Sven Hannawald Christof Duffner Dieter Thoma Martin Schmitt |
Noriaki Kasai Hideharu Miyahira Masahiko Harada Kazuyoshi Funaki |
Andreas Widhölzl Martin Höllwarth Reinhard Schwarzenberger Stefan Horngacher |
2001 Lahti | Sven Hannawald Michael Uhrmann Alexander Herr Martin Schmitt |
Risto Jussilainen Jani Soininen Ville Kantee Janne Ahonen |
Andreas Goldberger Wolfgang Loitzl Martin Höllwarth Stefan Horngacher |
2003 Val di Fiemme | Janne Ahonen Tami Kiuru Arttu Lappi Matti Hautamäki |
Kazuyoshi Funaki Akira Higashi Hideharu Miyahira Noriaki Kasai |
Tommy Ingebrigtsen Lars Bystøl Sigurd Pettersen Bjørn Einar Romøren |
2005 Oberstdorf | Wolfgang Loitzl Andreas Widhölzl Thomas Morgenstern Martin Höllwarth |
Risto Jussilainen Tami Kiuru Matti Hautamäki Janne Ahonen |
Bjørn Einar Romøren Sigurd Pettersen Lars Bystøl Roar Ljøkelsøy |
2007 Sapporo | Wolfgang Loitzl Gregor Schlierenzauer Andreas Kofler Thomas Morgenstern |
Tom Hilde Anders Bardal Anders Jacobsen Roar Ljøkelsøy |
Shohhei Tochimoto Takanobu Okabe Daiki Ito Noriaki Kasai |
2009 Liberec | Wolfgang Loitzl Martin Koch Thomas Morgenstern Gregor Schlierenzauer |
Anders Bardal Tom Hilde Johan Remen Evensen Anders Jacobsen |
Shohhei Tochimoto Takanobu Okabe Daiki Ito Noriaki Kasai |
2011 Oslo | Gregor Schlierenzauer Martin Koch Andreas Kofler Thomas Morgenstern |
Anders Jacobsen Bjoern Einar Romoeren Anders Bardal Tom Hilde |
Peter Prevc Jurij Tepeš Jernej Damjan Robert Kranjec |
2013 Val di Fiemme | Wolfgang Loitzl Manuel Fettner Thomas Morgenstern Gregor Schlierenzauer |
Andreas Wank Severin Freund Michael Neumayer Richard Freitag |
Maciej Kot Piotr Żyła Dawid Kubacki Kamil Stoch |
2015 Falun | Anders Bardal Anders Jacobsen Anders Fannemel Rune Velta |
Stefan Kraft Michael Hayböck Manuel Poppinger Gregor Schlierenzauer |
Piotr Żyła Klemens Murańka Jan Ziobro Kamil Stoch |
2017 Lahti | Piotr Żyła Dawid Kubacki Maciej Kot Kamil Stoch |
Anders Fannemel Johann André Forfang Daniel-André Tande Andreas Stjernen |
Michael Hayböck Manuel Fettner Gregor Schlierenzauer Stefan Kraft |
Normal Tepe Takım Yarışı
İlk kez 2001'de yapıldı fakat 2003'te düzenlenmedi. 2005'te tekrar yapılmasına karşın 2007-2009 yıllarınd programda yer almadı. Son kez 2011'de düzenlendi.
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
2001 Lahti | Wolfgang Loitzl Andreas Goldberger Stefan Horngacher Martin Höllwarth |
Matti Hautamäki Risto Jussilainen Ville Kantee Janne Ahonen |
Sven Hannawald Michael Uhrmann Alexander Herr Martin Schmitt |
2005 Oberstdorf | Wolfgang Loitzl Andreas Widhölzl Thomas Morgenstern Martin Höllwarth |
Michael Neumayer Martin Schmitt Michael Uhrmann Georg Späth |
Primož Peterka Jure Bogataj Rok Benkovič Jernej Damjan |
2011 Oslo | Gregor Schlierenzauer Martin Koch Andreas Kofler Thomas Morgenstern |
Anders Jacobsen Bjørn Einar Romøren Anders Bardal Tom Hilde |
Martin Schmitt Michael Neumayer Michael Uhrmann Severin Freund |
Bayanlar Kayakla Atlama
Normal Tepe Kişisel
2009'dan itibaren
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
2009 Liberec | |||
2011 Oslo | |||
2013 Val di Fiemme | |||
2015 Falun |
Karma Kayakla Atlama
Normal Tepe Takım
2013'ten itibaren
Branş | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
2013 Val di Fiemme | Yuki Ito Daiki Ito Sara Takanashi Taku Takeuchi |
Chiara Hölzl Thomas Morgenstern Jacqueline Seifriedsberger Gregor Schlierenzauer |
Ulrike Gräßler Richard Freitag Carina Vogt Severin Freund |
2015 Falun | Carina Vogt Richard Freitag Katharina Althaus Severin Freund |
Line Jahr Anders Bardal Maren Lundby Rune Velta |
Sara Takanashi Noriaki Kasai Yuki Ito Taku Takeuchi |
Madalya tablosu
Table 2015 Championships ardından güncellendi.
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | 21 | 22 | 21 | 64 | |
2 | 18 | 17 | 17 | 52 | |
3 | 14 | 13 | 8 | 35 | |
4 | 13 | 12 | 9 | 35 | |
5 | 7 | 4 | 5 | 16 | |
6 | 6 | 6 | 4 | 16 | |
7 | 5 | 11 | 11 | 27 | |
8 | 3 | 2 | 4 | 9 | |
9 | 2 | 3 | 4 | 9 | |
10 | 2 | 1 | 2 | 5 | |
11 | 2 | 0 | 0 | 2 | |
12 | 1 | 1 | 6 | 8 | |
13 | 1 | 1 | 3 | 5 | |
14 | 1 | 0 | 0 | 1 | |
15 | 0 | 3 | 2 | 5 | |
16 | 0 | 1 | 0 | 1 | |
0 | 1 | 0 | 1 | ||
18 | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam madalya sayısı | 86 | 87 | 86 | 259 |
Dış bağlantılar
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.