Five Finger Death Punch

Five Finger Death Punch, Amerikan Heavy Metal grubu. 2005'te U.P.O bas gitaristi Zoltan Bathory(FFDP'de gitarist) ve baterist Jeremy Spencer tarafından kuruldu. Grup bu isimlere ek olarak şu an vokalde Ivan Moody, solo gitarda Andy James, bas gitarda Chris Kaelden oluşuyor.

Five Finger Death Punch
Genel bilgiler
Başladığı yer Las Vegas, Nevada, ABD
Tarzlar Alternatif Metal, Groove Metal, Hard Rock, Heavy Metal
Etkin yıllar 2005 - günümüz
Müzik şirketi Firm/EMI
Prospect Street
Spinefarm/Universal (UK)
İlişkili hareketler W.A.S.P
Resmî site fivefingerdeathpunch.com
Üyeler Zoltan Bathory
Andy James
Chris Kael
Ivan L. Moody
Charlie Engen
Eski üyeler Caleb Bingham
Darrell Roberts
Matt Snell
Jeremy Spencer

Tarihçe

Kuruluş, "The Way of the Fist" (2005 - 2009)

Grup 2005'te Zoltan Bathory ve Jeremy Spencer tarafından kuruldu. 2006 yılından basçı Matt Snell ve vokalist Ivan Moody gruba katıldı.2006 yılında The Way of the Fist albümünün kayıtlarına başlandı Stevo Bruno ve Mike Sarkisyan eşliğinde kaydedildi Logan Mader tarafınfan miksi yapıldı. Bu arada solo gitarist arayışına girişen grup 2006'da başarısızlıkla sonuçlanan Caleb Bingham denemesinden sonra, W.A.S.P. gitaristi Darrell Roberts ile anlaştı. Albümden önce gruba katılmış olsa da The Way of the Fist albümünün solo gitarları kayıtları Zoltan Bathory'e aittir.

Firm Music ile anlaşan grup 10 Temmuz 2007'de ilk E.P. Pre-Emptive Strike'ı piyasaya sürdü. 31 Temmuz 2007'de ise ilk albüm The Way of the Fist çıktı. Önce Korn ardından Chimaira ve All That Remains son olarak ise Disturbed ile tura çıktı. Mayhem Festival'de Jägermeister Stage'de çaldı. Ocak 2009'da Darrell Roberts gruptan ayrıldı, yerince Alice Cooper gitaristi Jason Hook geldi. 2009 Download Festival'de ana sahnede çaldı.

Diskografi

  • The Way of the Fist (2007)
  • War Is the Answer (2009)
  • American Capitalist (2011)
  • The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 1 (2013)
  • The Wrong Side of Heaven and the Righteous Side of Hell, Volume 2 (2013)
  • Got Your Six (2015)
  • And Justice for None (2018)
  • F8 (2020)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.