Dreambox

Dreambox, Linux temelli bir TV uydu alıcı olarak tanımlanabilir. Donanım olarak PowerPC, CPU ve RAM'dan oluşur. Bazı modellerde Harddisk gibi bilgisayar bileşenlerinin yanında TV, alıcı cihazlarında bulunan TV tuner , uzaktan kumanda , tv bağlantıları gibi ek özellikler de vardır. Dream Multimedia GMBH tarafından üretilen cihazlar, çok tercih edilmelerinden dolayı Çin kökenli firmalar tarafından birebir kopyaları üretilmiştir. Bu tip cihazlara klon denilmektedir. Yazılım olarak linux temelli bilişim sistemi bulunmaktadır. CAM share gibi şifreli yayınları, uzaktan paylaşan sistemlerini kullanarak çalıştırması ile ünlüdür. Cihaz üzerinde FTP server da bulunmaktadır. Cihazda web ve e-posta erişimi gibi özellikler de vardır.

Dreambox 7020HD

DM 100, DM 500 (+), DM 500 HD DM 5600 DM 5620, DM 600 PVR DM: , DM 7020, DM 7025 (+), DM 800 HD PVR DM 800 HD DM 8000 HD PVR modelleri bulunmaktadır. DM 100 hariç diğer tüm modeller aynı işletim sistemini kullanır .

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.