Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder

Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder, panoramik birinci kişi perspektifiyle oynanan, içerisinde korku ve heyecan ögelerini bolca barındıran, 3 boyutlu bir macera oyunu.

Darkness Within:
In Pursuit of Loath Nolder

Platform : PC (Windows)
Oyunun Türü : Macera, Korku
Perspektif : Panoramik Birinci Kişi
Çoklu Oyuncu : Yok
Geliştirici : Zoetrope Interactive
Yayıncı : Lighthouse Interactive
Oyun Motoru : CPAGE
Çıkış Tarihi :
 • 6 Kasım 2007 :
   ABD,
   Kanada
 • 9 Kasım 2007 :
   Birleşik Krallık
 • 16 Kasım 2007 :
   Belçika,
   Hollanda,
   Lüksemburg,
   Danimarka,
   İsveç,
   Norveç,
   İzlanda,
   Finlandiya,
   Portekiz,
   Almanya,
   Avusturya,
    İsviçre
 • 2008 1. Çeyrek :
   Fransa
 • Yaş Sınırı : 7+
  Dil Desteği : İngilizce, Almanca
  Asgari Sistem
  Gereksinimleri :
 • Windows® 2000/XP/Vista™ işletim sistemi
 • 1 GHz Intel® Pentium® veya AMD® Athlon™ işlemci
 • 256 MB RAM (Windows Vista™ için 512 MB RAM tavsiye edilir)
 • 128 MB DirectX® 9.0c uyumlu ya da daha iyi bir ekran kartı
 • PC CD-ROM ya da PC DVD-ROM
 • DirectX® 9.0c uyumlu ses kartı
 • 1 GB boş sabit disk alanı
 • DirectX® 9.0c
 • Fare, Klavye, Hoparlör
 • Oyunun senaryosu, yazar Howard Philips Lovecraft’ın hikâyelerinin etkisiyle yazılmış.

  Senaryo

  Polis dedektifi Howard E. Loreid, kaçak bir cinayet zanlısını bulması gereken yeni bir dava aldığında 2011 yılının soğuk bir Kasım günüydü. Bu zanlı daima tanışmak istediği birisiydi; Loath Nolder. Ve bu dava onun hayatını bizim yetersiz kelimelerimizle tarif edilemeyecek bir şeye dönüştürecekti. Eğer ona sorsaydınız, büyük ihtimalle açık rüyalar gören biri olduğunu ya da uyku felci veya gece karabasanı gibi bir uyku sorunu olduğunu söylerdi. Ama bazen uyku dünyası ile uyanıklık dünyası arasında çok ince bir çizgi vardır...

  Loath Nolder başarılı bir özel dedektifti. Başarıyla çözdüğü birçok davası vardı ve bu nedenle özel dedektif olarak ismi bütün Hilltown’da iyi bilinir oldu. Ama son davası, işine birden ara vermesine ve beş yıl sürecek olan bir yolculuğa çıkmasına neden oldu. Hakkında komik söylentiler çıkmış olan bu seyahat süresince Loath Nolder, bazı Afrika ve Okyanusya ülkelerini ziyaret etti. Buraların, normalde yabancıları iyi karşılamayan, hatta bazıları yamyam olan yerli halklarıyla birlikte yaşadı. Kabile şaman ve büyücülerinden, kendisiyle ilgili olanlarda dahil birçok şey öğrendi. Geri döndüğünde artık eski Loath Nolder değildi. Görünüşü ve düşünce biçimi büyük ölçüde değişmiş ve egzama ya da deri kanserine benzeyen fakat ne olduğu asla tam olarak anlaşılamamış bir deri hastalığının izlerini taşıyordu.

  Geri döndüğünde, hiç kimseyi dönüşünden haberdar etmedi ve araştırmalarına devam etti. Ailesi Hilltown’a dönüşünden, polis tarafından arandığında haberdar olacaktı. Beş yıllık ayrılığın ardından, ilk sunulan davayı, Clark Field’ın kayboluşu davasını kabul etti. Ama bu dava süresince meydana gelen bazı olaylar nedeniyle bir cinayet zanlısı olarak ilan edildi ve ortadan kayboldu. Loath Nolder’ın ortadan kayboluşu ile ilgili yeni bir dava açıldı ve Nolder’ın zekasına karşı duyduğu hayranlıkla, onunla ilgili bütün haberleri medyadan takip etmiş olan polis dedektifi Howard’a verildi. Bundan sonra Howard’ın hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktı. Kısa bir süre sonra Loath Nolder, bir polis memuru tarafından bilinçsizce yerde yatarken bulundu ve sağlık durumu nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Bakım altında tutulduğu kısa bir sürenin ardından, kaldırıldığı hastaneden ilginç bir şekilde kaçtı ve bir kere daha ortadan kayboldu. Bazıları Loath Nolder’ın bu hastaneden kaçışının Howard’ı gizlice gülümsettiğini söyler. Hatta Loath Nolder’ı kendisinden başka birisi bulduğunda Howard’ın üzüldüğünü gördüğünü iddia edenler bile vardır. Şimdi Howard, sıradan bir insan olarak, uzun çağlar boyunca saklı ve uyuyor olan korkunç gerçeklerle yüzleşmeli. O, bugüne kadar sadece birkaç kişinin gördüğü dünyanın rüyalarını görmeli ve Loath Nolder’ı bulmalı ya da ondan çekinmeli...

  Dış bağlantılar

  Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder Resmi Web Sitesi

  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.