Above & Beyond

Above & Beyond 2000 yılında Jonathan "Jono" Grant, Tony McGuinness, Paavo Siljamäki üçlüsünden oluşan bir trance müzik grubu.

Above & Beyond
Paavo Siljamaki ve Tony McGuinnes.
Genel bilgiler
Başladığı yer Londra, İngiltere
Tarzlar Uplifting trance, Vocal trance
Çalgılar Ekolayzır
Etkin yıllar 2000-
Müzik şirketi Anjunabeats, Ultra
İlişkili hareketler OceanLab, Tranquility Base, Dirt Devils, Sad Lovers and Giants
Resmî site Resmî site
Üyeler Jonathan "Jono" Grant
Tony McGuinness
Paavo Siljamäki

Kuruluşu ve biyografisi

Above & Beyond (Jono Grant, Tony McGuiness and Paavo Siljamäki), Melodik Trance içeren prodüksiyon çalışmaları, canlı performansları ve DJ setleri ile dinleyenleri derinden etkilemeyi başardı. Bu özellikler, onları elektronik müzik dünyasının en önemli isimlerinden biri haline getirdi. Oceanlab, Tranquillity Base, Nitromethane, POS, Aalto, Dirt Devils ve Free State takma isimleriyle de çalışmaları mevcut. Son yıllarda parçaları en çok talep gören prodüktör ve remixçilerin başında geliyor. Geçtiğimiz yıl Faithless grubunun solisti Zoe Johnston ile birlikte yaptıkları “No One On Earth“ adlı çalışma yılın Trance klasiği ilan edildi. Madonna, Dido, Britney Spears, Delerium ve Ayumi Hamasaki gibi büyük sanatçılarla yaptıkları remixler çok ses getirdi. Pete Tong, Paul van Dyk, Judge Jules, Ferry Corsten ve Tiesto gibi isimlerin favori plak şirketi olan Anjunabeats’in sahipleri. 2004 yılı, Godskitchen, Gatecrasher ve Creamfields başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki festivalleri ve dans pistlerini düzenli olarak salladıkları bir çıkış yılı oldu. Aynı yıl Radio 1’de yayınlanan programları, “Yılın En İyi Essential Mix”i seçildi. Mixmag Dergisi tarafından “Yılın En İyi Trance Hareketi” olarak ödüllendiler. Above & Beyond, DJ Magazine dergisinin 2008 yılı Top 100 DJ yarışmasında 4. sırada bulunuyor.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.