İsa'nın En Kutsal Adının Ortak Katedrali

İsa'nın En Kutsal Adının Ortak Katedrali[1] aynı zamanda İsa'nın Ortak Katedralinin Kutsal Adı olarak da bilinir Kudüs Latin Patrikhanesi'nin ortak katedrali veya teknik katedralidir. Kudüs'ün Eski Şehri'nin Hristiyan Mahallesi'nde, Yeni Kapı ile Yafa Kapısı arasında, Eski Şehir surlarının içinde yer almaktadır.

İsa'nın En Kutsal Adının Ortak Katedrali
Konum Kudüs Eski Şehri
Mezhep Roma Katolik Kilisesi
Mimarî tarz Neo-gotik
İnşaat bitimi 1872

Tarihi

1847'de Osmanlı İmparatorluğu, Katolik Kilisesi hiyerarşisinin Filistin'de yeni bir katedral inşa etmesine izin verdi. 1872'de tamamlanan Ortak Katedral, Latin Patrikliği'nin, fiilen piskoposun kilisesi olan yapı kompleksinin bir parçasıdır. Bununla birlikte, tarihsel nedenlerden dolayı, Katolik Kilisesi, resmi olarak katedral olan Kutsal Kabir Kİlisesi'ne bağlıdır..

Kaynakça

  1. The Cross on the Sword: A History of the Equestrian Order of the Holy Sepulchre of Jerusalem (İngilizce). Lithographed by Photopress, Inc. 1944. Erişim tarihi: 3 Mart 2020.

Dış bağlantılar

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.