Türkkar

Türkkar, Bursa / Kestel yeni sanayi bölgesindeki, kendisine ait 7.500 m²’lik alana yayılmış tesislerinde faaliyet gösteren, sektörde yaklaşık 30 yıllık bir deneyime sahip bir Türk firmasıdır.

Türkkar
Tip Anonim şirket
Kuruluş 1980
Kurucu Ali İhsan Şentürk
Genel merkezi ,
Türkiye
Kilit kişiler Ali İhsan Şentürk,Kerem Şentürk
Ürün Toplu Taşıma ve Şehirlerarası Yolcu Otobüsleri
Website

Uzun yıllar karoser imalatı ile iştigal eden kuruluş, 1993-1994 arasında Ulusoy grubu için Volvo şasisi üzerine çift katlı otobüs üretimi, 1995 yılından itibaren yaklaşık 10 yıl süreyle de Venüs ve Gökkuşağı markasıyla minibüs üretimi yapmıştır. Hâlen, şehir içi halk otobüsü, şehirlerarası yolcu otobüsü ve servis taşımacılığına yönelik üç ayrı tipte otobüs üretimi gerçekleştirmektedir. Araçlarda M.A.N motor ve kompanentleri kullanılmakta ve üretim süreci M.A.N. mühendisleri tarafından periyodik olarak denetlenmektedir.

Dünyanın dört bir yanındaki M. A. N. yetkili servisleri, araçların bakım ve servis hizmetlerini üstlenmektedir. Ana müşterileri, yurt içindeki belediyeler, halk otobüsçüleri, yolcu taşımacılığı yapan firmalar ve turizm şirketleri oluşturmaktadır.Firma orta Avrupa ülkeleri, arap ülkeleri ve Afrika kıtasına da ihracat yapmıştır. Hâlen faaliyetlerini sürdürmektedir.

Üretimdeki Bazı Modelleri

Şehirlerarası Otobüsler

  • World Angel E.D.
  • Thunder

Halk Otobüsleri

  • City Angel E.D.
  • City Angel E.D.L

Önceki Modelleri

Şehirlerarası Otobüsler

  • Volvo B12 Çiftkatlı

Minibüs

Midibüs

  • MDL 32
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.