Star Medya Grubu

Star Medya Grubu, Uzan Grubu bünyesinde kurulmuş ve gazete, dergi, kitap, radyo ve televizyon yayıncılık, alanlarında faaliyet gösteren bir şirkettir.

Star Medya Grubu
Tür Medya
Kuruluş 1989
Kurucu Cem Uzan
Feshedilme Şubat 2016
Genel merkezi ,
Sahibi Murat Sancak
Website http://www.starmedya.com.tr/

Türkiye'de görsel ve işitsel basın alanlarında ilk özel (Star TV), ilk tematik (Teleon TV), ilk müzik (Kral TV), ilk Türk sineması (Yeşilçam TV) ve ilk Türk dizileri (Dizi TV) televizyon kanalları; (Süper FM), ilk arabesk müzik yayını yapan (Kral FM), ilk yabancı müzik yayını yapan (Metro FM) ve ilk slow müzik yayını yapan (Joy FM) radyo istasyonları ile ilk sayısal yayın platformunu (Star Digital) kurarak önemli işler başarmıştır.

Ayrıca Star Grubu'nda Star TV, Kral TV, Teleon, Kanal 6, Süper FM, Metro FM, Kral FM, Joy FM, Joy Türk FM, Star Digital, DigiFunClub, Star Gazetesi, Zımba Gazetesi ve Damga Gazetesi'nde yer almıştır. Halen Kanal 24 ve Tv4 ile Star Gazetesi'nde yer almaktadır. Star TV ise 2005 yılında Doğan Grubu ve Kral TV ve Kral FM ise 2008 yılında Doğuş Grubu'na satıldı.

Şubat 2016 yılında Esmedya ile birleşmiştir.

Bünyesindeki medya kuruluşları

Gazete

  • 1999-2004: Star (TMSF el koydu.)
  • ?-?: Turkish News
  • 2002-2003: Zımba
  • 2002-2003: Damga
  • 2008-: Star (TMSF'den satın aldı.)

Televizyon

Radyo

Dijital Platform

Kaynakça

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.