Siz Kimi Kandırıyorsunuz!

Siz Kimi Kandırıyorsunuz!

Kitap kapağı
Yazarı Soner Yalçın
Kapak tasarımı Yavuz Korkut
Ülke Türkiye
Dili Türkçe
Türü Araştırma-İnceleme
Yayınevi Doğan Kitap
Anadilinde
basım tarihi
Nisan 2008
Sayfa sayısı 372
Boyut ve ağırlık 14x23 cm.
ISBN ISBN 9789759917098

Siz Kimi Kandırıyorsunuz!, Soner Yalçın'ın ilk basımı Nisan 2008 yılında yapılan ve Doğan Kitap tarafından yayımlanan kitabı. Yalçın kitabını iki gazeteciye; Hrant Dink ve Ufuk Güldemir'e ithaf etmiştir. Yazar, kitabında 14 bölümle yakın tarihe ilişkin olayları kendine has üslubuyla okuyucuya aktarıyor. Kitabın kapağında yer alan alt başlıkta ise Yakın Tarihin Gayriresmi Notlarında Gerçeklerle Yüzleşmeye Hazır mısınız? sorusunu soruyor. Yazar Hasan Pulur kitaba ilişkin olarak Siz Kimi Kandırıyorsunuz! Kitap değil, yaşadığımız günlerin ansiklopedisi, neyi ararsan, kimi ararsan var! yorumunu yapmıştır.[1] Yalçın kitabında son söz yerine 2007 tarihinde bir öğretmen tarafından kendisine yazılan mektuba yer veriyor.

Arka kapaktan; Dünün eli silahlı Akıncı Gençler'i bugün ne yapıyor? AKP'lilerin eşleri neden ve nasıl örtündü? Osmanlı istihbarat örgütünü İngilizler neden ve nasıl kurdu? Dincilerin Mehmed Akif Ersoy'la ilgili yalanları artık son buluyor. Doğruyu bulmak zeka ve bilgi meselesinden çok, kişilik ve ahlak sorunudur.

Kitabın bölümleri

Kaynakça

Dış bağlantılar

This article is issued from Vikipedi - version of the 1/20/2014. The text is available under the Creative Commons Attribution/Share Alike but additional terms may apply for the media files.